32
Detroito „Pistons“ – Toronto „Raptors“ 102:105 (nuotr. SCANPIX)

Galingą pasirodymą Detroite surengė lietuvis Jonas Valančiūnas. Jis pelnė 19 taškų, atkovojo penkis kamuolius. Lietuvis buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių – Toronto „Raptors“, po itin permainingos kovos, 105:102 įveikė „Pistons“.

32

Šeimininkai rungtynes pradėjo sėkmingiau ir 3-ąją minutę pirmavo 6:0. Sužaidus pusę kėlinio, „Pistons“ pranašumas išaugo iki dviženklės ribos – 20:9 (7 min.). Pirmąjį ketvirtį Detroito krepšininkai laimėjo 33:15.

15-ąją minutę komandas skyrė 20 taškų – 37:17. Kėlinio pabaigoje „Raptors“ pademonstravo atsigavimo požymius.

Toronto krepšininkai aikštėje sunkiai dirbo ir trečiojo ketvirčio pradžioje buvo priartėję koviniu artumu – 52:56 (26 min.). „Pistons“ į tai reagavo bei atstatė įtikinamą pranašumą – 80:65 (36 min.).

Detroito komanda lemiame ketvirtyje ilgai pirmavo. Tačiau, likus žaisti tris minutes, rezultatą dvitaškiu išlygino DeMaras DeRozanas (95:95). „Raptors“ užtikrintai sužaidė ir mačo pabaigą. Rezultatą tritaškiu galėjo išlygino šeimininkų atstovas Tobias Harris, bet jo metimas buvo netaiklus.

„Raptors“, nugvelbusi pergalę iš varžovų panosies, kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 35:45.

J. Valančiūnas aikštėje praleido 27 minutes. Tarp jų – lemiamos akimirkos ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Lietuvis pelnė 19 taškų, pataikęs devynis dvitaškius iš 11. Vidurio puolėjas sugriebė penkis atšokusius kamuolius.

„Raptors“ gretose pirmąsias rungtynes žaidė traumą išsigydęs lyderis Kyle’as Lowry. Jis ant parketo praleido daugiausia laiko komandoje – 42 minutes.

„Pistons“: Ishas Smithas 15 (7/12 metimų, 6 rezultatyvūs perdavimai), Tobias Harris 16 (7/16 met.), Marcus Morris 15 (6/11 met.), Aaronas Baynesas 12 (5/5 met., 7 atkovoti kamuoliai), Andre Drummondas 11 (14 atk. kam.).

„Raptors“: Kyle’as Lowry 27 (9/16 met., 7/7 baudų, 10 rez. perd., 5 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 19 (9/11 met., 5 atk. kam.), Cory Josephas 15 (6/14 met., 5 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 12 (5/17 met., 10 rez. perd.), Pattrickas Pattersonas 10 (4/6 met.).

„Raptors“ (48 pergalės / 31 pralaimėjimas) užima trečiąją Rytų konferencijos poziciją. Toronto krepšininkai užsitikrinę vietą atkrintamosiose. „Pistons“ (35/43) – Rytuose 11-a.