Pirmadienį vėlai vakare Paryžiuje vykstančiame IX Pasaulio lengvosios atletikos čempionate išdalinti dar trys medalių komplektai.

Daugiausia dėmesio sutraukusiame vyrų 100 m bėgime nelauktai be medalių liko favoritais laikyti amerikiečiai: greičiausiai iš jų bėgęs pasaulio rekordininkas Timas Montgomerys finišavo tik penktas, o nugalėtojo titulą gynęs triskart pasaulio čempionas Maurice`as Greenas pusfinalyje patyrė traumą ir nepateko į finalą.

Pasaulio čempionu šioje rungtyje tapo Sandraugos žaidynių čempionas 27-erių metų Kimas Collinsas (Kimas Kolinsas) iš Sent Kitso ir Nevio, nutraukęs šešis metus trukusią amerikiečių hegemoniją.

K.Collinsas distanciją įveikė per 10,07 sek. ir 0,01 sek. aplenkė sidabrą iškovojusį pasaulio jaunimo čempioną Darrelą Browną (Darelą Brauną) iš Trinidado ir Tobago, bronzos medaliu pasipuošusį Sidnėjaus olimpiados vicečempioną dvigubai ilgesniame nuotolyje britą Darreną Campbellą (Dareną Kempbelą) bei ketvirtu finišavusį Europos čempioną dar vieną britą Dwainą Chambersą (Dveiną Čembersą):

1. Kim Collins (Sent Kitsas ir Nevis) 10.07 sek.2. Darrel Brown (Trinidadas ir Tobagas) 10.083. Darren Campbell (D.Britanija) 10.084. Dwain Chambers (D.Britanija) 10.085. Tim Montgomery (JAV) 10.116. Bernard Williams (JAV) 10.13

Vyrų trišuolio rungtį laimėjo Europos čempionas švedas Christianas Olssonas. Prieš dvejus metus Edmontone (Kanada) tapęs pasaulio vicečempionu 23-jų metų Ch.Olssonas pirmadienį nušoko 17,72 m ir aplenkė pirmą kartą suaugusių varžybose prizininkais tapusius - sidabrą iškovojusį kubietį Yoandrį Betanzosą bei Leevaną Sandsą iš Bahamų salų, kuris tenkinosi bronzos medaliu.

Nepasisekė pasaulio čempiono titulą gynusiam pasaulio rekordininkui 37-erių metų britui Jonathanui Edwardsui (Džonatanui Edvardsui).

Paskutiniuose penkiuose pasaulio čempionatuose ant prizininkų pakylos stovėjęs olimpinis čempionas J.Edwardsas prieš mėnesį Londone susižeidė dešinę koją ir, pirmadienį nušokęs vos 16,31 m bei finale likęs paskutinis - dvyliktas, pareiškė, kad tai buvo jo paskutinės rimtos varžybos:

1. Christian Olsson (Švedija) 17.72 m2. Yoandri Betanzos (Kuba) 17.283. Leevan Sands (Bahamų salos) 17.264. David Giralt (Kuba) 17.235. Jadel Gregorio (Brazilija) 17.116. Kenta Bell (JAV) 17.08

Trečiąjį aukso medalį Baltarusijai pasaulio čempionate iškovojo 38-erių metų Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja Irina Jatčenko.

Prieš dvejus metus Edmontone buvusi tik dešimta I.Jatčenko įrankį nusviedė 37,32 m ir 18 cm aplenkė antrą sykį iš eilės pasaulio vicečempione tapusią graikę Anastasią Kelesidou.

Bronzos medalį iškovojo dar viena Graikijos atletė Europos čempionė Ekaterini Voggoli.

Nugalėtojos titulą ginusi šio sezono lyderė rusė Natalija Sadova liko tik šešta:

1. Irina Jatčenko (Baltarusija) 67.32 m2. Anastasia Kelesidou (Graikija) 67.143. Ekaterini Voggoli (Graikija) 66.734. Olena Antonova (Ukraina) 65.905. Vera Pospisilova (Čekija) 65.556. Natalya Sadova (Rusija) 65.22