REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Valstijos pirmadienį pakvietė Meksiką prisijungti prie milijardinės vertės postūmio, skirto paskatinti puslaidininkių gamybą žemyne ir šioje srityje stipriai konkuruoti su Kinija.

Jungtinės Valstijos pirmadienį pakvietė Meksiką prisijungti prie milijardinės vertės postūmio, skirto paskatinti puslaidininkių gamybą žemyne ir šioje srityje stipriai konkuruoti su Kinija.

REKLAMA

JAV valstybės sekretoriui Antony Blinkenui viešint Meksikoje aukšto lygio ekonomikos derybų, abiejų šalių pareigūnai „atidėjo į šalį“ prekybos įtampą, sukeltą Meksikos prezidento Andreso Manuelio Lopezo Obradoro energetikos politikos, ir sutelkė dėmesį į galimą bendradarbiavimo mikroschemų ir kitų technologijų srityje naudą. 

Lustų ir mokslo įstatyme, kurį praėjusį mėnesį pasirašė JAV prezidentas Joe Bidenas, numatyta skirti maždaug 52 mlrd. JAV dolerių mikroschemų gamybai skatinti. 

„Dabar Kinijoje ir Taivane puslaidininkių bandymų, pakavimo ir surinkimo pramonė yra verta 60 mlrd. JAV dolerių. Šiaurės Amerikoje ši pramonė siekia vos 3 mlrd. JAV dolerių“, – pažymėjo JAV prekybos sekretorė Gina Raimondo, kelionėje lydėjusi A. Blinkeną. 

REKLAMA
REKLAMA

„Taigi mes tikrai labai džiaugiamės galimybėmis kurti darbo vietas Meksikoje ir Jungtinėse Valstijose“, – pridūrė ji. 

Meksika turi galimybę ne tik sukurti gamybos vietas, bet dalyvauti bandymuose, pakavime ir surinkime“, – žurnalistams kalbėjo G. Raimondo. 

REKLAMA

Meksikos užsienio reikalų ministras Marcelo Ebrardas pasveikino JAV pasiūlymą bendradarbiauti puslaidininkių srityje kaip „labai dosnų“. 

Abi pusės laikėsi taikinamojo tono, kai buvo paklaustas apie A. M. Lopezo Obradoro pastangas, susijusias su energetikos reforma, kuriai priešinasi JAV ir Kanada. 

Vašingtonas liepą pateikė oficialų skundą prieš Meksiką pagal Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos susitarimą, pareikšdamas, kad jos energetikos politika diskriminuoja JAV įmones. 

„Ginčų sprendimas pagal tarptautinius susitarimus yra įprasta prekybos santykių dalis net tarp artimiausių partnerių“, – pažymėjo A.  Blinkenas. 

„Visu greičiu judame į priekį toliau integruodami savo ekonomikas ir kurdami konkurencingiausią regioną pasaulyje. Ir tai darome plėtodami tiekimo grandines, stiprindami bendradarbiavimą, kartu kurdami švarios energijos ekonomiką, dirbdami puslaidininkių srityje ir taip toliau“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų