Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšinio rinktinė vėl prisidirbo. Amerikiečiai Tokijo olimpinį krepšinio turnyrą pradėjo pralaimėjimu 76:83 (22:15, 23:22, 11:25, 20:21) prieš Prancūziją.

JAV rinktinė neįtikino ir pasiruošime. Patirti pralaimėjimai prieš Nigeriją, Australiją, sunkiai susitvarkyta su ispanais.

Prancūzai irgi lengvo gyvenimo nežadėjo, ypač kai sparčiai pražangas rinkosi JAV lyderis Kevinas Durantas.

Vis tik amerikiečius į priekį tempė vos praėjusią savaitę NBA čempionu tapęs Jrue Holiday. Jo benefisas tiek gynyboje, tiek puolime leido amerikiečiams jaustis saugiai bent iki trečiojo kėlinio.

Vėliau pasipylė kertinės JAV klaidos gynyboje, kurių pasekoje Evanas Fournier ir Nando De Colo smeigė vieną laisvą metimą po kito. Europos komanda trečiąjį ketvirtį laimėjo 14 taškų pranašumu, o ketvirtajame kėlinyje turėjo ir 2 taškų pranašumą (63:61).

Į aikštę grįžo K. Durantas ir tai tapo reikiamu postūmiu JAV. Greggo Popovichiaus auklėtiniai sugebėjo įgyti 7 taškų pranašumą (74:67). Tačiau prancūzai sugebėjo pelnyti penkis taškus paeiliui ir likus dviem minutėm mačas pasiekė maksimalią intrigą (74:72).

Prie baudų metimų linijos stojo Bamas Adebayo, bet nepataikė nei vieno metimo. Kitoje aikštės pusėje prancūzams reikalingų baudų R. Gobertas pataikė tik vieną (74:73).

Amerikiečiai užpulti nesugebėjo, o prancūzams tritaškį pelnė Guerschonas Yabusele (74:76). Kitoje atakoje Zachas Lavine'as ir J. Holiday šovė pro šalį iš toli. Prancūzų herojui G. Yabuselei vėliau B. Adebayo netyčia užvožė į veidą iš alkūnės.

Prancūzai išgyveno likusias 23 sekundes prie baudų metimų linijos ir sugebėjo antrą kartą iš eilės triumfuoti prieš JAV. Primename, kad 2019 m. pasaulio čempionate Kinijoje prancūzai eliminavo amerikiečius ketvirtfinalyje.

Abi ekipos varžosi A grupėje, kurioje sekmadienį Čekija nugalėjo Iraną.

JAV: J. Holiday 18, B. Adebayo 12, Damianas Lillardas 11 K. Durantas 10 taškų.

Prancūzija: E. Fournier 28, R. Gobertas 14, N. De Colo 13, Moustapha Fallas 7 taškai.