• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV vyriausybė kritiškai įvertino Europos Sąjungos (ES) sprendimą įvesti specialų genetiškai modifikuotų maisto produktų žymėjimą. Naujoji tvarka užkirs kelią inovacijoms ir stabdys prekybą, trečiadienį Vašingtone pareiškė JAV prekybos departamento atstovas Ričardas Milsas (Richard Mills).

REKLAMA
REKLAMA

ES įvedama naujovė pakenks pirmiausia besivystančioms šalims. Be to, šiuo sprendimu ES dar neatšaukė genetiškai modifikuotų produktų draudimo, kurį JAV yra apskundusios Pasaulio prekybos organizacijai (PPO).

REKLAMA

Europos parlamentas trečiadienį pritarė dviem įstatymams, sugriežtinantiems genetiškai modifikuotų produktų žymėjimo ES tvarką. Be to, gamintojas arba pardavėjas pagal naująją tvarką privalės informuoti apie genetiškai pakeistų organizmų naudojimą kiekvienoje gamybos arba realizavimo pakopoje.

JAV be išlygų esančios už kuo išsamesnį vartotojų informavimą, tačiau duomenys ant pakuočių turintys būti neutralūs ir apskritai tokie, kad gamintojai galėtų juos pateikti. "Mes nerimaujame, kad siūloma genetiškai modifikuotų organizmų nustatymo kiekvienoje gamybos ir realizavimo pakopoje tvarka bei žymėjimo prievolė neatitinka šių standartų", - sakė R. Milsas (Richard Mills).

REKLAMA
REKLAMA

ES taisyklės galinčios virsti naujais prekybos apribojimais. "ES moratoriumas biotechnologijos produktams turi padarinių ir už Europos sienų. Jis lėtina vertingos biotechnologijos plitimą ir besivystančiosios šalys jau pajuto tuos padarinius". Aukštas JAV administracijos pareigūnas kaip pavyzdį pateikė skurstančias pietinės Afrikos dalies šalis, kurios atsisako priimti JAV pagalbą maisto produktais, būgštaudamos, kad genetiškai modifikuoti JAV organizmai užkrės jų pačių produktus ir jie nebegalės išvežti jų į ES.

Europos vartotojams neturėtų būti primetama sudėtinga ir nemoksliška sistema, neleisianti pasinaudoti "geriausiais pasaulyje maisto produktais", sakė R. Milsas (Richard Mills), pridurdamas, jog taip tik pakertamas vartotojų pasitikėjimas.

dpa-Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų