• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus naujiems mokslo metams studentai Afganistane grįžta į auditorijas. Valdžią užgrobus talibams kai kuriose patalpose buvo pasirinkta atskirti jaunuolius ir merginas užuolaidomis ar pertvaromis.

Prasidėjus naujiems mokslo metams studentai Afganistane grįžta į auditorijas. Valdžią užgrobus talibams kai kuriose patalpose buvo pasirinkta atskirti jaunuolius ir merginas užuolaidomis ar pertvaromis.

REKLAMA

Talibai, dar net neįsitvirtinę pačiame Afganistane, žadėjo, kad šįkart suteiks daugiau teisių moterims. Siekis būti pripažintiems tarptautinėje bendruomenėje Talibanui reiškia nuolatinį jų veiksmų stebėjimą. Vakaruose itin įdėmiai sekamos bet kokie galimi moterų teisių pažeidimai šalyje.

Kai kurios Vakarų šalys atvirai pareiškė, kad požiūris į Talibaną tiesiogiai priklauso nuo to, kaip jie elgsis savo šalyje, įskaitant ir moterų padėtį, rašoma „Al Arabiya“.

Savo pirmojo valdymo metu 1996-2001 metais talibų teroristinė grupuotė uždraudė mergaitėms lankyti mokyklas, o moterims – universitetus ar darbus.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant pastarosiomis savaitėmis paviešintų talibų lyderių tikinimų, kad moterų teisės „bus gerbiamos atitinkamai islamo įstatymams“, daugeliui liko neaišku, kaip tai gali atrodyti praktikoje.

REKLAMA

Didžiųjų Afganistano miestų – Kabulo, Kandaharo ir Herato – dėstytojai ir studentai „Reuters“ patvirtino, kad moterys auditorijose ir klasėse buvo atskirtos užuolaidomis, joms yra dėstoma atskirai ir jos yra paskirstomos į skirtingas universitetų miestelių vietas.

„Užuolaidos nėra priimtina“, – telefonu „Reuters“ aiškino 21-erių Kabulo universiteto studentė Anjila, radusi savo auditoriją perskirtą pusiau.

„Aš iš tiesų pasijutau siaubingai įžengusi į klasę… Mes palaipsniui grįžtame 20 metų atgal“, – cituojama ji.

REKLAMA
REKLAMA

Mergina pripažino, kad ir prieš talibams užgrobiant valdžią Afganistane studentės merginos sėdėjo atskirai nuo vyrų, tačiau klasės ar auditorijos nebuvo fiziškai atskirtos.

Talibanas praėjusią savaitę patvirtino, kad mokslo metai prasidės, tačiau mergaitės bus atskirtos nuo berniukų. Pasirodžiusių nuotraukų, kuriose klasės atskirtos užuolaidomis talibų atstovai kol kas nekomentavo, kaip ir nedetalizavo to, kokių priemonių žada imtis, rašoma „Al Arabiya“.

Tačiau talibų valdžios atstovai „Reuters“ patvirtino, kad tokie klasės atskyrimai yra „visiškai priimtini“, nes Afganistanas „turi ribotus resursus ir žmogiškuosius išteklius“, todėl dabar „geriausia būtų tiems patiems mokytojams dėstyti abiem klasės pusėms“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kai kurie dėstytojai „Reuters“ patvirtino, kad talibai dar nėra įvedę vieningos politikos, todėl yra imamasi atsargos priemonių. Pavyzdžiui, vienas Herato universiteto profesorius pasirinko padalinti savo valandos trukmės studijas į dvi po pusvalandį – vieną vyrams, o kitą moterims.

Iš 120 studentų jo paskaitoje pirmadienį pasirodė vos mažiau nei ketvirtis. Dalis studentų ir dėstytojų pabėgo iš šalies. „Studentai šiandien buvo labai įsitempę, – aiškino jis. – Aš pasakiau jiems tiesiog ateiti ir studijuoti, o naujoji valdžia artimiausiomis dienomis nustatys taisykles“.

Vieno privataus universiteto Kabule dėstytojas papasakojo, kad vadovybė leido jiems rinktis: dėstyti atskirai vyrams ir moterims, arba dėstyti užuolaidomis atskirtose auditorijose. Jo teigimu, didesnė problema yra ta, kad neaišku, kiek studentų grįš į studijas, nes dalies jų tėvai dėl krizės neteko darbų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų