Ketvirtadienį Kaune prasidėjusio Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato pirmojo turo rungtynėse B grupėje nugalėtojos titulą ginanti Lietuvos rinktinė 70:80 (18:13, 24:18, 9:25, 19:24) pralaimėjo Rusijos ekipai, kurią treniruoja Rolandas Radvila.

Rungtynės vyko Arvydo Sabonio krepšinio mokykloje.

Mūsų šalies komandoje, kurią treniruoja Dariaus Dikčiaus ir Egidijus Ženevičius, pasižymėjo Tauras Jogėla. Jis pelnė 24 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Tomas Lekūnas surinko 20 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, Rokas Narkevičius pridėjo 10 taškų ir 6 atkovotus kamuolius.

Rusijos ekipoje Sergejus Karasiovas ir Glebas Goldyrevas pelnė po 18 taškų ir atkovojo po 12 kamuolių, Andrejaus Loginovo sąskaitoje - 17 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Rungtynių pradžioje lietuviai pirmavo 12:5, bet rusai sumažino atsilikimą iki trijų taškų 12:9, o po pirmųjų 10 žaidimo minučių atsiliko 13:18. Antrojo ketvirčio pradžioje mūsų šalies krepšininkai pelnė keturis "sausus" taškus (22:13), įpusėjus kėliniui, varžovai vėl priartėjo (21:24). Lietuviai laimėjo atkarpą 6:0 ir padidino savo pranašumą iki devynių taškų. Rusai atsakė tokiu pačiu spurtu (27:30), tačiau iki ilgosios pertraukos mūsiškiai "susikrovė" 11 taškų persvarą 42:31.

Antrojoje susitikimo pusėje viskas žaidimas apvirto aukštyn kojomis. Po pertraukos sužaidus šiek tiek daugiau, nei 4 min., skirtumas sumažėjo iki trijų taškų 44:41, o, likus 3 min. 36 sek. iki trečiojo kėlinio pabaigos, rusai persvėrė rezultatą savo naudai 50:49. Netrukus Rusijos rinktinės pranašumas šoktelėjo iki septynių taškų 56:49, o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė penki taškai 56:51.

Rusai pratęsė sėkmingą žaidimą ir, įpusėjus ketvirtajam kėliniui, jau turėjo dviženklį pranašumą 66:55, o likus žaisti 4 min. 18 sek., pirmavo 72:57. Likus 1 min. 39 sek., po R. Narkevičiaus tritaškio ir keturių iš eilės T. Lekūno baudų metimų skirtumas sumažėjo iki šešių taškų 68:74. Rusai rezultatyviai užbaigė ataką, bet po dar dviejų taiklių T. Lekūno "baudų" komandas vėl skyrė šeši taškai 70:76. Mūsų šalies komandai nepavyko apsiginti nuo varžovų atakos, o visas viltis sužlugdė T. Jogėlos klaida, likus 33 sek.

Lietuviai, kurie neseniai triumfavo Tamperėje (Suomija) vykusiame Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje, penktadienį "Žalgirio" treniruočių centre susitiks su Lenkijos, o šeštadienį A. Sabonio krepšinio mokykloje - su Graikijos bendraamžiais. Abu mačai vyks 18 val.

Europos čempionate rungtyniauja 16 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas.

Pusfinaliai ir bei rungtynės dėl 1-8 vietų vyks Kauno sporto halėje.

Čempionatas baigsis rugpjūčio 16 dieną.

Statistika

Lietuva - Rusija 70:80 (18:13, 24:18, 9:25, 19:24).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Tauras Jogėla 24 (11 atk. kam.), Tomas Lekūnas 20, Rokas Narkevičius 10, Mantas Mockevičius 8, Paulius Semaška 2, Paulius Leščinskas 2, Osvaldas Olisevičius 2, Ignas Ramašauskas 2 (Simonas Lekys, Martynas Paliukėnas).

Rusijos komandai: Sergei Karasiov 18 (12 atk. kam.), Gleb Goldyrev 18 (12 atk. kam.), Andrej Loginov 17 (15 atk. kam.), Jurij Karpenko 11, Vladislav Truškin 11, Denis Zacharov 5 (Roman Afanasjev, Ilja Rodionov, Ivan Vadejev, Piotr Šapovalov).

Taiklumas: dvitaškiai - 13/32 (40,6 proc.) ir 29/65 (44,6), tritaškiai - 9/37 (24,3) ir 4/19 (21), baudos - 17/25 (68) ir 10/17 (58,8).

Atkovoti kamuoliai - 48 ir 57, rezultatyvūs perdavimai - 14 ir 12, perimti kamuoliai - 8 ir 8, klaidos - 16 ir 14.