Pergalę Graikijos grandų mūšyje iškovojo Mariaus Grigonio atstovaujamas Atėnų „Panathinaikos“ (15/0) klubas, sausakimšoje OAKA arenoje 85:80 (23:18, 21:24, 19:12, 22:26) įveikęs Igno Brazdeikio Pirėjo „Olympiakos“ (13/2).

Rungtynes PAO kontroliavo didesnę jų dalį ir, atrodė, laimės užtikrintai, vis tik neišvengta intrigos. Dar likus pusseptintos minutės skirtumas siekė 15 taškų, bet tritaškį smeigė Giannoulis Larentzakis, o dar du taškus pelnė Nigelas Williamsas-Gossas – 66:76. Jerianas Grantas bandė atgaivinti „Panathinaikos“ puolimą, tačiau apie save priminė Kostas Papanikolaou, o po jo ir Thomaso Walkupo šūvių skirtumas tirpo iki šešių – 74:80. N.Williamsas-Gossas pelnė dar du svarbius taškus, tad OLY artėjo ir gelbėtis jai liko mažiau nei 2 minutės – 76:80.

Kol šeimininkų atakų strigo, tritaškį dar pridėjo Alecas Petersas (79:80), kuomet žaisti liko 27 sek. Atsakingų baudų mesti stojo M.Grigonis, kurio ranka nesudrebėjo (83:80), o po pertraukėlės Th.Walkupas klydo. Baudų stojo mesti Panagiotis Kalaitzakis – jos pasiekė tikslą ir „Panathinaikos“ atsidūrė per žingsnį nuo pergalės – 85:80. Jos iš rankų šeimininkai nebepaleido.

Neišvengta ir skaudžių momentų. Pirmiausiai kojos traumą patyrė Kostas Sloukas, sužaidęs vos 7 minutes. Vėliau dar skausmingesnis epizodas fiksuotas Nikolai Milutinovui, kuris dėl kojos traumos pats negalėjo palikti aikštės. Abiejų jų rytoj laukia išsamūs tyrimai.

Ignas Brazdeikis per 11 minučių pelnė 4 taškus (1/3 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), atkovojo 2 kamuolius, 1 – perėmė, 2 – prarado, provokavo 2 pražangas, 2 sykius prasižengė ir rinko 1 naudingumo balą.

Marius Grigonis per 36 minutes įmetė 18 taškų (2/4 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud.), atkovojo 2 ir prarado 1 kamuolį, provokavo 4 pražangas, 2 kartus prasižengė ir rinko 17 naudingumo balų. Rungtynes stebėjo ir Jonas Mačiulis.

Artimiausią Eurolygos mačą PAO žais su Tel Avivo „Maccabi“, o OLY – prieš Madrido „Real“. Rungtynės vyks ketvirtadienį.