Geriausią šalies istorijoje pasaulio čempionatą latviai užbaigė skambia nata – kovoje dėl trečiosios vietos Latvijos rinktinė po pratęsimo 4:3 (2:2, 0:0, 1:1, 1:0) palaužė JAV ledo ritulininkus ir pirmą kartą pasidabino medaliais.

Kaip ir pusfinalyje prieš Kanadą, taip ir kovoje dėl trečiosios vietos latviai dažnai buvo priekyje – iš pradžių jie išsiveržė pirmame kėlinyje, kai pasižymėjo Roberts Bukarts (7:49).

Visgi jau po poros minučių amerikietis Rocco Grimaldi (9:45) rezultatą išlygino. Po beveik septynių minučių Janis Jaks (16:08) dar kartą išvedė latvius į priekį, bet prieš pat kėlinio pabaigą R. Grimaldi (19:03) vėl išlygino rezultatą – 2:2.

Trečiame kėlinyje jau į priekį išsiveržė amerikiečiai, kai pasižymėjo Mattas Coronato (46:19), tačiau tada latvius gelbėjo Kristians Rubins (54:21), išlyginęs rezultatą – 3:3.

Pratęsime komandos žaidė vos 1 min. 22 sek., o tada pasižymėjo K. Rubins (61:22) ir daugiau nei 11 tūkst. sirgalių arenoje sukėlė milžinišką triukšmą – latviai iškovojo istorinį medalį. JAV atliko 29 smūgius į vartus, tuo tarpu latviai – 25.

Patampė nervus Kanadai

Primename, kad vieną po kito sensacijas pasaulio ledo ritulio čempionate teikę latviai pusfinalyje buvo labai arti to, jog pateiktų dar vieną netikėtumą, tačiau galiausiai turėjo pripažinti Kanados ekips pranašumą.

Du kartus pirmavusi Latvijos rinktinė 2:4 (1:0, 1:1, 0:3) nusileido Kanadai ir tenkinosi mažuoju finalu.

Latviai pirmieji išsiveržė į priekį, kai Dans Locmelis (8:18) pakartojo komandos draugo smūgį. Nors antrojo kėlinio antroje pusėje kanadietis Samuelis Blaisas (35:32) rezultatą išlygino, tačiau jau po minutės Rudolfs Balcers (36:38) dar kartą pradžiugino Latvijos sirgalius ir antrą kartą išvedė savo komandą į priekį – 2:1.

Vadžias į savo rankas kanadiečiai perėmė trečiame kėlinyje, kai Jackas Quinnas (40:45) rezultatą išlygino, o netrukus Adamas Fantilli (48:56) pirmą kartą persvėrė rezultatą Kanados rinktinės naudai – 3:2.

Antrasis latvių įvartis:

Latviai vartininką šeštuoju aikštės žaidėju pakeitė likus 54 sekundėms, tačiau jau po 21 sekundės Scottas Laughtonas (59:17) įmušė į tuščius vartus ir Kanada pateko į pasaulio čempionato finalą.

Latvija atliko 22 metimus, tuo tarpu Kanada – 36.