Frankfurte (Vokietija) sekmadienį finišavo PDC pasaulio smiginio taurės turnyras, kuriame po 3 metų pertraukos triumfavo velsiečiai Gerwynas Price‘as (PDC-4) ir Jonny Claytonas (PDC-7).

Velso rinktinė buvo viena iš 4 aukščiausiai reitinguotų rinktinių, todėl jai nereikėjo žaisti grupių etape. Aštuntfinalyje velsiečiai 8:2 pranoko danus, ketvirtfinalyje 8:5 įveikė švedus, pusfinalyje tik 8:7 palaužė belgų pasipriešinimą, o finale net 10:2 sutriuškino škotus.

Finalo mače velsiečių trijų strėlyčių taškų vidurkis siekė 96,18, o škotų – 90,08. Velso rinktinė realizavo 10 iš 17 galimybių vienu metimu į dvigubą sektorių laimėti legą, o škotai – vos 2 iš 8. Škotai nė karto nesurinko taškų maksimumo (180), velsiečiai tai padarė 3 kartus.

„Aš finale nerodžiau geriausio žaidimo. Jonny finale padarė viską, kad mes laimėtume šį trofėjų. Jis finale buvo nuostabus, ypač kai reikėjo „uždarinėti“ legus. Aš kartais legų viduryje atlikdavau neblogų metimų, bet svarbiausiais momentais viską sutvarkydavo Jonny. Jis yra nuostabus žaidėjas ir tikras džentelmenas.

Šiame sporte konkurencija yra didžiulė. Kone kiekvieną savaitę žaidžiame prieš geriausius pasaulio smiginio meistrus. Buvo kiek neįprasta laimėti finalą tokiu skirtumu“, – sakė G.Price‘as.

Kur kas sudėtingesnis velsiečiams buvo pusfinalio mačas, kuriame viskas sprendėsi 15-ame lege. Belgai galėjo laimėti mačą, bet 6 strėlytėmis nesurinko 181 taško, o velsiečiai su tiek pat strėlyčių sumetė reikalingus 186 tšk. ir išplėšė pergalę.

Velso rinktinė pasaulio taurę iškovojo antrą kartą istorijoje. 2020 m. velsiečiai šį turnyrą laimėjo su ta pačia sudėtimi.

Titulą gynę australai Damonas Heta ir Simonas Whitlockas krito ketvirtfinalyje, kai 7:8 nusileido belgams. Pirmi pagal skirstymą anglai ketvirtfinalyje 3:8 neprilygo vokiečiams, o olandai jau aštuntfinalyje 7:8 krito prieš belgus. Tiesa, olandai dar prieš turnyro pradžią dėl dantų problemų prarado savo žvaigždę Michaelą van Gerweną, kuriam prireikė operacijos.

Lietuvos rinktinė – Darius Labanauskas ir Mindaugas Barauskas – buvo per žingsnį nuo atkrintamųjų varžybų, bet lemiamą grupės mačą 1:4 pralaimėjo lenkams, kurie pagerino visų laikų pasaulio taurės rekordą, trimis strėlytėmis rinkdami po 118,1 tšk.

Visgi, atkrintamosiose varžybose lenkai 6:8 nusileido vokiečiams ir nepateko į ketvirtfinalį. Lenkai šių metų turnyre pasižymėjo ir dar vienu rekordu – didžiausiu „užsidarymu“. Krzysztofas Ratajskis vieną iš legų „uždarė“ surinkdamas 144 tšk.

Bendrą pasaulio taurės prizų fondą sudarė 450 tūkst. svarų sterlingų (528,11 tūkst. eurų), o nugalėtojams atiteko 80 tūkst. svarų sterlingų (93,89 tūkst. eurų).