REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau netrukus suksime laikrodžius viena valanda atgal ir Lietuva įžengs į žiemos laiką. Ar iš tiesų laiko sukimas – toks sudėtingas procesas, neigiamai paveikiantis kone kiekvieno tautiečio sveikatą?

Jau netrukus suksime laikrodžius viena valanda atgal ir Lietuva įžengs į žiemos laiką. Ar iš tiesų laiko sukimas – toks sudėtingas procesas, neigiamai paveikiantis kone kiekvieno tautiečio sveikatą?

REKLAMA

Medicinos klinikos „Unavita“ šeimos gydytoja Rita Seniūnaitė sako, kad nereikėtų visko taip stipriai sureikšminti – viskas priklauso nuo žmogaus pasiruošimo, nusiteikimo ir psichologinės būklės.

Į mėnulį reaguoja jautriau

Medikės teigimu, laiko sukimas tikrai neturės didelės įtakos žmogaus organizmui, kuris planuoja savo laiką bei rūpinasi teisingu gyvenimo būdu.

„Šiuo klausimu esu nemoderni ir nepopuliari. Laiką sukame vos viena valanda ir tik du kartus per metus, tad žmogui, kuris planuoja savo laiką, rūpinasi savo sveikata bei gyvenimo būdu, tai neturėtų sudaryti didelių problemų.“

Šeimos gydytoja pabrėžia, kad jos pacientai dažniau ir jautriau reaguoja į mėnulio fazių pokyčius, bet ne į laiko sukimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Du kartus per mėnesį turime jaunatį ir pilnatį ir aš pastebiu, kad į tai reaguoja visiškai sveiki žmonės – jiems atsiranda galvos skausmai, tinimai, miego sutrikimai. Juo labiau, mėnulio fazių pokyčiai yra gamtos dėsniai, o laiko sukimas nesusijęs su gamta.

REKLAMA

Žmogus – gamtoje esanti gyvybės forma, kuri gali savo sąmonės, pasąmonės bei požiūrio dėka pasistengti, kad laiko pokytis nesudarytų ypatingų problemų.“

Būtina pasirūpinti šiais dalykais

Paprašius pasidalinti, galbūt tam tikriems žmonėms, turintiems vienokias ar kitokias diagnozes, laiko sukimas gali turėti didesnės įtakos, šeimos gydytoja R.Seniūnaitė teigė, kad kad paūmėjimų atsiranda nuolat, nepriklausomai nuo laiko sukimo.

„Kasdien, dirbdama su pacientais, susiduriu su žmonėmis, kurie serga įvairiomis ūmiomis arba lėtinėmis ligomis, todėl kiekvienam primenu, kad itin svarbu pasirūpinti, atrodytų, banaliais dalykais – reguliari mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, fiziologinis miego režimas, darbas su fizine ir psichine sveikata.“

REKLAMA
REKLAMA

 

Vertingi medikės patarimai

Šeimos gydytoja su skaitytojais pasidalijo keliais itin vertingais patarimais, kaip reikėtų elgtis, kad laiko sukimas praeitų kuo lengviau ir nesukeltų sudėtingos adaptacijos.

„Kelias valandas prieš miegą nesinaudokite telefonais, planšetėmis, kompiuteriais, kad nebūtų papildomų dirgiklių smegenims. Nežiūrėkite žinių, filmų ar kitos informacijos, kuri gali turėti neigiamą įtaką psichikos aktyvumui.

 

Likus bent kelioms dienoms iki sukimo rekomenduojama gultis šiek tiek anksčiau, bent 10-15 minučių, nepriklausomai, ar norisi. Leiskite organizmui nurimti.

Puikiai tinka išgerti vaistažolių arbatos bei atrasti savirelaksacijos būdų, pavyzdžiui, meditaciją, kvėpavimo technikas.“  

Mūsų valdžia net šito nesugeba pastovėti, kad nebūtų sukaliojamas laikas. Kažkokia nesąmonė. Pasakykit karvei, kad ji bus melžiama 1 valanda vėliau ir ėst gaus vėliau, nes yra ES narė.
Rudenį tas jų laiko sukimas dar pusė bėdos, bet va pavasarį pora savaičių vaikštai kaip zombis, kol pabundi...ir niekaip nein suprasti jų pasakymo, kad taupoma elektra žiemos laiku, trečią val jau tamsu, tai kur čia taupymas...
Viena iš didžiausių nesąmonių, kokią sugalvojo ES, tai laiko sukiojimas. O tai parodo, kad ir ten yra ne visai protingų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų