• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
  A grupė Birželio 14 d., penktadienis
  GER 5 SCO 1
  A grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  HUN 1 SUI 3
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ESP 3 CRO 0
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ITA 2 ALB 1
  D grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  POL 1 NED 2
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SLO 1 DEN 1
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SRB 0 ENG 1
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  ROU 3 UKR 0
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  BEL 0 SVK 1
  D grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  AUT 0 FRA 1
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  TUR 3 GEO 1
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  POR 2 CZE 1
  B grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  CRO 2 ALB 2
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  GER 2 HUN 0
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  SCO 1 SUI 1
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  SLO 1 SRB 1
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  DEN 1 ENG 1
  B grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  ESP 1 ITA 0
  E grupė Birželio 21 d., penktadienis
  SVK 1 UKR 2
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  POL 1 AUT 3
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  NED 0 FRA 0
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  GEO 1 CZE 1
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  TUR 0 POR 3
  E grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  BEL 2 ROU 0
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SCO HUN 21:40
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SUI GER 21:40
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  ALB ESP 21:40
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  CRO ITA 21:40
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  FRA POL 18:40
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  NED AUT 18:40
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  DEN SRB 21:40
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  ENG SLO 21:40
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  UKR BEL 18:40
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  SVK ROU 18:40
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  GEO POR 21:40
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  CZE TUR 21:40
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš kelias savaites Lietuvą sukrėtė skaudi tragedija, kai krepšinio aikštelėje sukniubo iki tol sveikas buvęs 39-erių krepšininkasBenas Steponėnas.

Prieš kelias savaites Lietuvą sukrėtė skaudi tragedija, kai krepšinio aikštelėje sukniubo iki tol sveikas buvęs 39-erių krepšininkasBenas Steponėnas.

REKLAMA

Vyrą bandyta gaivinti krepšinio aikštelėje, tačiau pastangos buvo bevaisės – krepšininkas mirė.

Naujienų portalui tv3.lt krepšininko B.Steponėno tėtis Stasys Steponėnas sakė, kad po sūnaus mirties itin atidžiai stebi, kas yra daroma sveikatos apsaugos sistemoje, kad tokių tragedijų sumažėtų.

Liko neišnaudotas šansas

Jo teigimu, sporto salėje, kurioje vyko krepšinio varžybos, būtų užtekę defibriliatoriaus.

„Jeigu defibriliatoriai būna parduotuvėse, prekybos centruose, tai kaip jų gali nebūti sporto aikštėje, kur vyksta varžybos?

Šiuo atveju liko neišnaudotas šansas, kuris butų padėjęs ir mano tikslas, kad tuo butų pasirūpinta“, – kalbėjo sūnaus netekęs vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Paprašytas pasidalinti, kaip vyko sūnaus gaivinimas, anykštėnas pasakoja, kad viskas vyko logiška seka: „Pirmosiomis minutėmis, Benui susmukus, viskas buvo atlikta logiška tvarka – kreipėsi pagalbos, buvo palaikomas nuolatinis kontaktas su dispečere.

REKLAMA

Prie Beno supuolė komandos draugai, kurie vykdė širdies masažą bei dirbtinį kvėpavimą. Nebuvo galima judinti Beno, nes jeigu jis būtų nustotas gaivinti, mirtis būtų dar greitesnė.“

Greitų pokyčių nesitiki 

Vis tik S.Steponėnas atviras – sūnaus netektį su žmona išgyvena itin sunkiai, tačiau deda visas įmanomas pastangas, kad ši tragedija padėtų užkirsti kelią kitoms galimoms nelaimėms.

„Mano nuomone, mūsų sveikatos apsaugos sistema yra serganti. Tad kokią paslaugą mes galime teikti kitiems?

REKLAMA
REKLAMA

Netikiu, kad greitu metu bus kokių nors postūmių – sveikatos apsaugoje labai daug pažadų, tačiau nieko konkretaus apie tai, kas jau buvo padaryta. Žmonės yra maitinami pažadais, bet, deja, nėra parodytų jokių realių veiksmų, kurie padėtų.“

Lemtingi krepšininko žodžiai

Paprašius prisiminti, ar tvirtas ir energiją spinduliuojantis krepšininkas nesiskundė prastesne sveikata, S.Steponėnas prisiminė, kad tą dieną, anaiptol, sūnus jautėsi itin pasitikintis savimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar, įvykus tragedijai, krepšininko žodžiai, kuriuos prisiminė pašnekovas, skamba itin lemtingai:

„Iki tol sūnus didelėmis ligomis nesiskundė. Tą pačią dieną jis iš Vilniaus vyko į varžybas su komandos kapitonu. Po sūnaus mirties jis man sakė, kad Benas kelionės metu pasidžiaugė, kad yra pasiruošęs gerai sužaisti varžybas, nes jaučiasi fantastiškai.“

Sustojo širdis

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad 39 metų 194 cm ūgio puolėjas rengėsi žaisti  „KKSC-Elmio“ komandoje, kuri varžosi Regionų krepšinio lygos (RKL) B divizione, skelbia Anykščių sporto centras.

REKLAMA

„Vakar Anykščiuose krepšinio rungtynių metu mūsų draugui Benui sustojo širdis. Jam buvo tik 39-eri. Benas buvo tvirtas kaip ąžuolas, jo pastumt buvo neįmanoma. Ilsėkis ramybėje, bičiuli“, – „facebook“ rašė ir vienas iš SKM krepšinio mokyklos įkūrėjų Andrius Čerškus.

Pasak jo, greitoji pagalba į Anykščių sporto centrą važiavo net pusvalandį.

„Tikiuosi, LTU Basketball inicijuos reglamento pakeitimus, kad tiek NKL, tiek RKL rungtynių metu privalomai budėtų medikų brigada. Juk laiku suteikus pagalbą galima išgelbėti gyvybę“, –  tikino jis.

REKLAMA

Atvyko iš Kavarsko 

Visgi Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties direktorė Rūta Ramoškienė neigė paskleistą informaciją, kad greitoji į įvykio vietą važiavo pusę valandos.

„Tikrai ne pusvalandį važiavo, kai žmonės laukia, gal jiems taip pasirodo. Kvietimas pas mus priimtas 19.54 val., perduotas brigadai 19.57 val. ir ji atvyko 20.15. Taigi nuo kvietimo priėmimo gaunasi 18 minučių. Arčiausiai Anykščiuose įvykio buvusi brigada, kuriai ir buvo perduotas kvietimas, budėjo Laviškio kaime, Kavarsko seniūnijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anykščiuose budi dvi brigados, viena tuo metu buvo Svedasuose, ji buvo užimta, pas pacientą. O ši brigada buvo laisva arčiausiai įvykio esanti brigada. Kitos artimiausios brigados buvo jau Utenoje, Kupiškyje, Panevėžyje ir Skapiškyje. Ir įvertinus atstumą ši brigada palyginti atvyko labai greitai. Aš suprasčiau, jei ji būtų tuo metu buvusi Anykščiuose, tada galėtume kalbėti, kodėl taip nutiko“, – komentavo ji.

Portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu numatoma, jog skubiais atvejais greitoji mieste turi atvykti per 15 minučių, už miesto – per 25 minutes.

REKLAMA

Pašnekovė teigė, kad iki kol atvyko brigada dispečeris visąlaik davė nurodymus, ką daryti, kaip gaivinti. „Žmonės stengėsi, bet, deja, nepavyko“, – sakė ji.

R. Ramoškienė pažymėjo, kad ne tik Anykščiai, bet ir kiti rajonai labai norėtų turėti daugiau brigadų ir visur spėti laiku, tačiau viską stabdo nustatytas reglamentavimas.

„Greitųjų brigados yra skiriamos pagal gyventojų skaičių. Ir nepaisant to, kad Anykščiuose pagal tai gaunasi vos virš vienos brigados, bet dar sugebama išsilaikyti dvi“, – kalbėjo GMP atstovė. 

REKLAMA

Draugiškose varžybose medikams budėti neprivaloma

Kaip daug didesnę problemą, dėl kurios ateityje galima ir toliau neišvengti tokių nelaimių, ji nurodė tai, kad tokiose draugiškose rungtynėse medikams budėti nėra privaloma.

„Nesuprantama, kodėl LKL žaidynės negali prasidėti be budinčių medikų, o mėgėjų varžybos gali. Koks skirtumas – mėgėjiškai žaidžiant gal krūviai kitokie? Varžybos trumpesnės, reikalavimai kitokie? Ne. Tai gal pati krepšinio bendruomenė turėtų peržiūrėti reglamentavimą. Jei ne greitoji turėtų budėti, tai bent medikas, kuris žino, ką reikia daryti, galų gale vaistų turėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyrą klinikinė mirtis ištiko iš pat pradžių, taigi tada negana vien krūtinės ląstą spaudyti, reikia ir specializuotos pagalbos. Jei šalia būtų buvęs medikas, būtų galėjęs ir vaistus suleisti, ir defibriliatorių panaudoti. Tada gal ir kitokia išeitis galėjo būti. Aišku, dabar galime tik spėlioti“, – kalbėjo R. Ramoškienė.

Panevėžio miesto GMP stoties duomenimis, Anykščių sporto centre defibriliatoriaus nebuvo.

Pašnekovė taip pat priminė, kad panašus atvejis Panevėžio rajone jau buvo nutikęs prieš kelis metus: „Taip pat buvo draugiškos rungtynės, ištiko klinikinė mirtis, nors buvome čia pat, kelios minutės tebuvo, gaivinome, bet nepavyko. Medikų irgi jokių šalia tada nebuvo.“

REKLAMA

Griežtins sveikatos patikrą

Jauno krepšininko mirties sukrėstas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas savo ruožtu teigė, kad jau yra aišku, kokių priemonių ketinama imtis siekiant užkirsti kelią tokioms nelaimėms. Jo manymu, pirmiausia tokių atvejų prevencija turėtų būti per išankstinę sveikatos patikrą.

„Visos lygos savo nuostatuose turi privalomą punktą, kad bet koks žaidėjas prieš sezoną turi pateikti sveikatos pažymą. Taigi pirmiausia bus maksimaliai griežtinama ši patikra. Taip pat ketinama įvesti papildomas priemones – defibriliatorius salėse.

Jau kalbėjau su Regioninės krepšinio lygos vadovais ir jie dabar žada papildomai reikalauti defibriliatorių. Aišku, tai kai kam gali finansiškai būti našta, bet, manau, visi solidariai prisiims šiuos kaštus. Taip pat turėtų būti ir švietėjiška veikla, kad vos pajautę mažiausius negalavimus ir simptomus žaidėjai turėtų priėjimą prie medikų“, – kalbėjo LKF sekretorius.

Dar daugiau skiepykitės, tai nereiks ir tų budinčių gydytojų varžybose. Pažiūrėkit kokius "sliekus" ištraukia iš paskiepytųjų širdžių ir kraujagyslių - gaivink negaivinęs tu to kraujo nepraspausi per širdį...
Skiepai....!!!!
Norėtųsi žinoti ar skiepytas.Skiepai tirština kraują,susidaro trombai.Manau reikia atverti teisybės akis,tada žmonės dar sugebėtu gelbėtis nuo pasekmių.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų