Veteranų komanda įvardyti ispanai Rio de Žaneiro olimpiadoje nesunkiai užsitikrino vietą tarp keturių pajėgiausių turnyro ekipų. Trečiadienį vykusiame ketvirtfinalyje Europos čempionai net 92:67 (19:16, 24:14, 26:19, 23:18) nugalėjo prancūzus ir privertė su apmaudo kartėliu baigti karjerą nacionalinėje ekipoje šios veidą Tony Parkerį.

Rio de Žaneiro olimpiados pusfinalyje ispanų penktadienį lauks ketvirtfinalio dvikovos JAV – Argentina nugalėtojas.

Jei pirmajame kėlinyje kova aikštėje dar buvo apylygė, tai nuo antrojo pradžios Nikolos Mirotičiaus vedami ispanai spurtavo ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 43:30. Prancūzijos rinktinė ieškojo įvairių variantų, tačiau įsibėgėjusių varžovų sustabdyti nepajėgė – ketvirtojo kėlinio pradžioje komandas jau skyrė 30 taškų – 81:51. Likęs rungtynių laikas buvo tik formalumas.

Įdomu, kad prie pergalės ispanų pagrindinis sėkmės garantas Pau Gasolis prisidėjo vos penkiais taškais. Vidurio puolėjas dukart įgrūdo kamuolį iš viršaus ir pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Rezultatyviausias - N. Mirotičius. Jo sąskaitoje 23 taškai. Prancūzijos rinktinėje išsiskyrė T. Parkeris, N. de Colo ir J. Lauvergne. Jie pelnė atitinkamai 14, 13 ir 12 taškų.