Barselonoje (Ispanija) vykusiame ATP 500 serijos „Barcelona Open Banc Sabadell“ vyrų teniso turnyre dėl anksčiau vyravusių prastų orų sekmadienį teko užbaigti pusfinalio mačus ir sužaisti finalą.

Didelį krūvį geriausiai atlaikė 18-metis Ispanijos teniso vunderkindas Carlosas Alcarazas (ATP-11). Pusfinalyje jis po pusketvirtos valandos maratono 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), 6:4 įveikė australą Alexą de Minaurą (ATP-25).

Ispanas antrajame sete buvo ant prarajos ribos. Jis atsiliko 5:6 ir 15:40. A.de Minauras savo padavimų metu turėjo du „match pointus“, bet C.Alcarazas stebuklingai išsigelbėjo, tuomet susikūrė „break pointą“ ir jį realizavo. Pratęsime ispanas trumpai atsiliko 0:2, bet vėliau spurtavo 4:0 ir nuo tada neleido varžovui išsiveržti į priekį. Trečiajame sete dramos buvo kiek mažiau, o lemiamu tapo devintasis geimas, kai C.Alcarazas laimėjo varžovo padavimų seriją.

Kitame pusfinalyje ispanas Pablo Carreno Busta (ATP-19) 6:3, 6:4 eliminavo argentinietį Diego Schwartzmaną (ATP-15).

Po kelių valandų vykusiame finale didesnės intrigos nebuvo. C.Alcarazas vos per kiek daugiau nei valandą 6:3, 6:2 nugalėjo P.Carreno Bustą. Pastarasis tenisininkas per visą mačą taip ir neturėjo nė vieno „break pointo“.

C.Alcarazas laimėjo ketvirtą ATP turo vienetų turnyrą per karjerą. Jam atiteko 500 ATP vienetų reitingo taškų ir 432,57 tūkst. eurų. Naujajame ATP reitinge ispanas kils į 9-ą vietą.

ATP 500 serijos vyrų teniso turnyro Barselonoje prizų fondą sudarė beveik 2,662 mln. eurų.

Tuo tarpu Belgrade (Serbija) pasibaigusiame ATP 250 serijos „Serbia Open“ vyrų teniso turnyre triumfuoti nepavyko vietiniam favoritui Novakui Djokovičiui (ATP-1). Serbas sekmadienį finale 2:6, 7:6 (7:4), 0:6 neatsilaikė prieš Andrejų Rubliovą (ATP-8).