REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ ketvirtadienio pavakarę įvyko iškilmingas 18-ojo Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ uždarymas.

Kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ ketvirtadienio pavakarę įvyko iškilmingas 18-ojo Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ uždarymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

18-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ vyko kovo 14-28 d. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs daugiau nei 70 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ buvo parodyta beveik pustrečio šimto filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko per metus aplankę daugiau nei 20 tarptautinių festivalių: Kanų, Berlyno, Venecijos, Toronto, San Sebastiano, Karlovy Vary, Sandanso, Roterdamo, Sarajevo ir kitų.

REKLAMA

„Labas vakaras brangūs svečiai ir kolegos, nieko naujo aš jums nepapasakosiu, nes viską už mane jau papasakojo kinas. Ačiū visiems už šią nuostabią kino šventę. Komandos žmonių meilė kinui ir savo darbui, rėmėjai ir žiūrovai mums, organizatoriams, kurie suteikė tokią viltį, kad žadame festivalį tęsti ir kitąmet“, – kalbėjo festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

„Gerbiami kino mylėtojai, dalyviai ir organizatoriai, aš turbūt nieko nenustebinsiu pasakęs, kas „Kino pavasaris“ bene svarbiausias kultūros renginys. Kinas – kaip žmogus, su kuriuo esi priverstas praleisti tam tikrą laiką ir po to tu galvoji, ar tau tas laikas buvo geras, ir jeigu taip, tu vėl nori to buvimo. Ačiū organizatoriams, dalyviams, ačiū gerbiamai Vidai, visa kultūros visuomenė yra dėkinga jums už visą triūsą, noriu įteikti jums pavasarinių žiedų ir tikėkimės, kad pasibaigus „Kino pavasariui“ prasidės tikrasis pavasaris gamtoje“, – linkėjo Šarūnas Birutis.

REKLAMA
REKLAMA

Į sceną sugūžėjus visai „Kino pavasario“ komandai, Algirdas Ramaška sukvietė ir visą būrį savanorių, kurie padėjo įvairiausiais su festivaliu susijusiais klausimais: „Noriu padėkoti puikiųjų savanorių šeimoms, kurios juos buvo kurį laiką praradę ir pasakyti, kad jie jau tuoj sugrįš namo“, – su šypsena kalbėjo jis.

Nominuoti geriausieji

Metų aktorė – Valda Bičkutė, kuri atsiimdama apdovanojimą negalėjo nuslėpti jaudulio: „Jaudinuosi labai. Dabar šią akimirką susimąsčiau apie šio festivalio šūkį – tikėjimas, viltis ir meilė, todėl ta meilė, kuria bandau dalintis ir perduoti žiūrovams, šią akimirką, manau, man viskas tarsi sugrįžo atgal, ačiū labai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kino kritiko Sauliaus Macaičio apdovanojimas – „No“ kūrėjui Pablo Larrain;

Žiūrovų simpatijų prizas – juostai „Sugar Man“;

Geriausias trumpo metro filmas – lenkų filmas „Švilpukas“ („Gwizdek“);

Žiūroviškiausia trumpo metro juosta – „Berniukai žaidžia buzkaši“ („Buzkashi Boys“);

Konkursinėje programoje apdovanojimą pelnė Gruzijos filmas „Nenustok šypsotis;

Geriausias aktorius – juostos „Rokeris“ aktorius Dan Chiorean;

Geriausiu „Kino pavasario“ konkursinės programos „Nauja Europa – nauji vardai“ filmu pripažinta lenkų juosta „Myliu“ („Milosc“).

REKLAMA

Papildoma kino savaitė

Jau nuo rytojaus, dar visą savaitę festivalis kvies į papildomus kino seansus, kuriuose bus rodomi daugiausia žiūrovų simpatijų sulaukę filmai. „Kino pavasario“ gerbėjai galės išvysti jausmingą, iki šiol vykstančio konflikto realijas atskleidžiančią Izraelio režisieriaus Erano Rikliso juostą „Alyvmedis“, mistišką Jungtinės Karalystės režisieriaus Barto Laytono dokumentinę dramą „Apsimetėlis“, sudėtingą šeimos istoriją perteikiantį italų režisieriaus Bernardo Bertolucci kino darbą „Aš ir tu“ bei mokslinę Pietų Korėjos režisieriaus Kimo Jee-Woono siaubo komediją apie tris pasaulio pabaigos versijas „Pasaulio pabaigos scenarijus“.

REKLAMA

Taip pat stiprias emocijas dovanos „Oskarą“ už geriausią dokumentinę juostą laimėjęs skambusis švedų režisieriaus Maliko Bendjelloulo filmas „Sugar Man“, komiškų elementų nestokos lankomiausia Rumunijoje režisieriaus Tudoro Giurgiu juosta „Apie sraiges ir žmones“, tarptautinio pripažinimo sulaukusi Irano režisierių Nahido Ghobadi ir Bijano Zamanpiros kurta drama „111 merginų“, pasakojanti apie atokiame Irano kaime be vyrų įstrigusias 111 kurdų moterų ir dar daugelis kitų publikos itin pamėgtų kino filmų.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų