70
„LTeam apdovanojimai 2018” renginio akimirka (nuotr. Fotodiena.lt)

Ketvirtadienį Vilniuje vyko prestižiniai „LTeam apdovanojimai 2018” – kasmetinis geriausių Lietuvos sportininkų pagerbimas. Pagrindinius titulus čia susižėrė individualių sporto šakų atstovai.

70

Metų sportininku pripažintas disko metikas Andrius Gudžius, metų sportininke – plaukikė Rūta Meilutytė. Pastaroji po plaukimo čempionato Kinijoje išvyko į San Franciską, todėl negalėjo dalyvauti ceremonijoje.

A. Gudžius galėjo džiaugtis ne tik asmeniniu titulu, kurį iškovojo antrus metus iš eilės, bet ir tuo, kad geriausiu treneriu pripažintas jį prižiūrintis Vaclovas Kidykas. Specialistas šį prizą gauna taip pat antrus metus iš eilės.

Per šiuos metus 27 metų A. Gudžius tapo Europos čempionu. Nugalėtojo charakterį ir geležinius nervus parodęs pasaulio disko metimo čempionas aukso medalį Berlyne vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse išplėšė paskutiniu mėginimu (68,46 m) – juo aplenkė iki tol pirmavusį švedą Danielį Stahlį (68,23 m).

Tuo tarpu 21-erių R. Meilutytė Kopenhagoje pernai metų gruodį vykusiame Europos čempionate trumpajame baseine iškovojo du aukso medalius 50 m ir 100 m plaukimo krūtine rungtyse. Po pusmečio Senojo žemyno pirmenybėse (50 m baseine) Glazge titulą gynusi Londono olimpinė čempionė 100 m krūtine rungtyje pelnė sidabro apdovanojimą.

Metų vyrų komanda pripažinta porinė keturvietė valtis Aurimas Adomavičius, Dovydas Nemeravičius, Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter. Jie Europos čempionate pelnė sidabrą.

Metų moterų komanda išrinkta irklavimo porinė dvivietė Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Jos tapo pasaulio čempionėmis.

Metų trenerės laurus susižėrė plaukiko Dano Rapšio trenerė Ina Paipelienė.

Metų proveržio prizą atsiėmė Artūras Seja. Šįmet 22-ejų A. Sejos trofėjų lentyną papuošė keturi įspūdingi apdovanojimai. Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Portugalijoje jis vienviečių baidarių 200 m distancijoje iškovojo sidabrą, jaunimo iki 23 metų pasaulio čempionu ir Europos vicečempionu šįmet tapęs A. Seja dar vieną apdovanojimą laimėjo Senojo žemyno pirmenybėse Belgrade, kur laimėjo sidabrą.

Prizą už gyvenimo nuopelnus gavo pirmasis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas, o populiariausiu sportininku išrinktas boksininkas Egidijus Kavaliauskas. Pastaroji nominacija buvo vienintelė, kur viską lėmė visuomenės balsai. E. Kavaliauskas čia sugebėjo pralenkti ir geriausiu šalies krepšininku šiais metais pripažintą Domantą Sabonį.

Į nominacijas sportininkai įtraukti už pasiekimus nuo 2017 metų gruodžio 1 dienos iki 2018 metų gruodžio 1 dienos. Šių metų gruodžio mėnesį pasižymėję atletai bus įtraukti į kitų metų apdovanojimus.

Už geriausius sportininkus balsavo visuomenė, kurios balsas sudarė 30 procentų galutinio rezultato. 70 procentų sprendimo priklausė Lietuvos tautinio komiteto, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Nacionalinės sportininkų asociacijos bei Lietuvos trenerių asociacijos deleguotų asmenų komisijai.