REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Holivudo scenarijams būdinga mokslinė fantastika nėra nutolusi nuo tikrovės taip toli, kaip gali atrodyti. Puikus to pavyzdys – automobilių lenktynių entuziasto ir Betmeno gerbėjo sukonstruotas pirmasis pasaulyje reaktyviniu varikliu varomas, gatvėms skirtas „Batmobilis“. Konstruodamas automobilį Casey Putsch'as užtruko penkis mėnesius, o medžiagos pritaikytos pačios įvairiausios – nuo aviacijoje naudojamų metalų lydinių iki anglies pluošto – rašo dailymail.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

„Batmobilis“ (nuotr. Gamintojo)„Batmobilis“ (nuotr. Caters news agency)

Automobilis, sukurtas kaip tiksli garsiojo 1989 m. filme „Betmenas sugrįžta“ matyto modelio kopija, jau turi techninę dokumentaciją, yra registruotas ir apdraustas bei sėkmingai važinėja gatvėmis. Natūralu, kad toks monstras eisme atkreipia į save aplinkinių dėmesį.

REKLAMA

Maksimalų maždaug 290 km/h greitį galinčio išvystyti automobilio greitį, pasirodo, riboja jo neįprasto dizaino kėbulas. „Automobilis turi itin plačias padangas, o pats „Batmobilio“ kėbulas išsiskiria nereikalingomis, papildomą oro pasipriešinimą sukeliančiomis detalėmis“, ‒ konstruktoriaus Casey žodžius cituoja dailymail.co.uk.

Casey Putschas (nuotr. Gamintojo)Casey Putschas (nuotr. Caters news agency)

Praeivių gatvėje reakcija, anot Casey, visad neeilinė. „Žmonių veiduose matau įvairiausių emocijų mišinį – nuo visiško šoko iki didžiulio susijaudinimo. Stovėjimo aikštelėje gali būti pilna „Veyronų“, „Aventadorų“ ir „McLarenų“, tačiau visi vis vien žiūrės į šį automobilį. Žinau, koks tai jausmas“, ‒ sakė „Batmobilio“ savininkas.

REKLAMA
REKLAMA

„Boeing“ variklis, kurį „Putsch Racing“ paėmė iš nurašyto karinio sraigtasparnio per pusiau automatinę transmisiją suka galinius ratus, o valdymas niekuo nesiskiria nuo bet kurio standartinio automobilio. Vienu egzotiškiausių automobilių pasaulyje laikomas „Batmobilis“ taip pat yra visiškai paruoštas lenktynėms.

Įdomu tai, kad visą automobilio konstrukciją Casey suprojektavo savo galvoje, kompiuteris inžineriniams skaičiavimams ar popierius ir pieštukas eskizams nebuvo naudojamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų