Trečiadienio vakarą Panevėžio „Lietkabelis“ (4/5) Rumunijoje siekė pratęsti savo pergalių seriją Europos taurėje. Deja, panevėžiečiai pratęsime neprilygo Klužo Napokos „U-BT“ (7/2) ir nusileido rezultatu 117:111 (23:21, 13:23, 23:30, 38:23, 14:23).

Rungtynes šeimininkai atidarė pelnydami 5 taškus paeiliui, tačiau Gediminas Orelikas ėmė tirpdyti atsilikimą, o Deividas Sirvydis persvėrė rezultatą – 5:6.

Taikliai atakavo ir G. Oreliko perdavimo sulaukęs Gabrielius Maldūnas, tačiau „U-BT“ susigrąžino pranašumą – 16:10.

Panevėžiečių pusėje jį mažinti ėmėsi Martynas Varnas baudų metimais – 18:18, o pasibaigus pirmajam kėliniui „Lietkabelis“ pirmavo po gražaus Liutauro Lelevičiaus tritaškio – 21:23.

V. Lipkevičiaus tritaškis įsibėgėjus antram ketvirčiui leido „Lietkabeliui“ kiek išsiveržti į priekį 31:34. Visgi vėliau pasipylė svečių klaidos ir šeimininkai smeigė septynis taškus be atsako, o rezultatas tapo 38:34.

Panevėžiečiams nepadėjo ir tai, kad V. Lipkevičius kėlinio pabaigoje gavo nesportinę pražangą. Šeimininkai tuo pasinaudoję surinko penkis taškus ir N. Čanako auklėtiniai po dviejų kėlinių atsiliko 44:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai įklimpo jau 11 taškų ir nors D. Sirvydis gražiai „išmaudė“ varžovą ir iš po krepšio pelnė taškus, tačiau šeimininkai atsakė tuo pačiu (49:38).

Toliau rezultatyviai žaidė Emanuelis Cate‘as (54:44), tad „U-BT“ toliau turėjo svarų pranašumą. Pasibaigus trečiam ketvirčiui „7bet-Lietkabelio“ situacija nepagerėjo – 59:74.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Liutauro Lelevičiaus tritaškis priartino panevėžiečius prie varžovų jau per penkis taškus (82:77), tad deficitas tapo nesunkiai įveikiamas.

Likus trims minutėms G. Orelikas stojo mesti trijų baudų ir nors trečiąją prametė, tačiau viskas pakrypo geriausiu įmanomu scenarijumi, kai panevėžiečiai pridėjo dar ir tritaškį. Iškart po to M. Varnas pridėjo ir dvitaškį, o komandas skyrė vos vienas taškas (87:86).

Nors Rumunijos klubas siekė atitolinti saviškius ir pataikė tritaškį, tačiau nesudrebėjo ir G. Oreliko ranka, o G. Maldūnas pridėjo dar du taškus ir išlygino rezultatą likus kiek mažiau nei minutei (92:92).

Vėliau Panevėžio ekipa vėl turėjo vytis, tačiau D. Sirvydis šaltakraujiškai pataikė tris baudų metimus, Rumunijos krepšininkai per likusį laiką nieko nesukūrė ir komandos išėjo į pratęsimą (97:97).

G. Maldūnas pratęsimo pradžioje gavo paprastą ir techninę pražangas, kurios užbaigė aukštaūgio pasirodymą rungtynėse – 102:99.

Vėliau G. Orelikas pridėjo tašką, o A. Stipanovičius pelnė metimą su pražanga. Maža to, N. Čanakui po šio epizodo buvo skirta techninė pražanga, vis tik „U-BT“ progų taškais nepavertė – 104:101. M. Varnas pridėjo tašką, o D.Sirvydis tęsė baudų metimų seriją – 104:104.

Adamas Mokoka šovė iš toli, D. J. Seeley sumetė baudas (109:104), tad Klužo Napokos ekipa buvo žingsniu arčiau pergalės. Lyderystę vėl rodė G. Orelikas (107:109), bet tą demonstravo ir buvęs „Ryto“ legionierius – 112:107.

J. Eddie praktiškai tvirtino pergalę savo ekipai (115:109) ir, nors M.Varnas galėjo mažinti atsilikimą (115:111), tačiau Ataką Rumunijos ekipa surengė ir galutinai tvirtino pergalę (117:111).

„U-BT“: D.J.Seeley 25 (5/6 trit.), Emanuelis Cate‘as ir Jarellas Eddie – po 20, Patrickas Richardas 16 (8 rez. perd.), Andrija Stipanovičius 14, Adamas Mokoka 11.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 29 (3/4 trit.), Gediminas Orelikas 22 (4/7 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Martynas Varnas 20 (5 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 16 (5 atk. kam.), Liutauras Lelevičius 10.