Indian Velse (JAV) baigėsi prestižinis ATP 1000 serijos „BNP Paribas Open“ vyrų teniso turnyras, kuriame antrus metus iš eilės triumfavo ispanas Carlosas Alcarazas (ATP-2) finale vos per 1 val. 44 min. 7:6 (7:5), 6:1 nugalėjo rusą Daniilą Medvedevą (ATP-4).

D.Medvedevas kur kas geriau pradėjo finalą ir pirmavo 3:0, o vėliau ir 4:3 bei 5:4, tačiau C.Alcarazui pavyko išlyginti rezultatą, išplėšti pratęsimą, kuriame jau jis pasirodė geriau ir laimėjo pirmąjį setą.

Antrajame sete C.Alcarazas buvo kur kas geresnis – išsiveržė į priekį 3:0, galiausiai laimėjo dar vieną varžovų padavimų seriją ir užbaigė mačą setą laimėdamas net 6:1.

Tai buvo pirmasis 20-mečio C.Alcarazo titulas nuo praėjusių metų triumfo VImbldone.

C.Alcarazas į Indian Velso turnyrą atvyko šiame sezone iškovojęs 6 pergales bei patyręs 3 pralaimėjimus, o per paskutinį turnyrą Rio de Žaneire patyrė kulkšnies traumą bei buvo priverstas pasitraukti. Visgi dabar jis iškovojo trofėjų ir atgavo pasitikėjimą savimi.

„Laimėti šį turnyrą man reiškia labai daug, kadangi savaitę prieš jo pradžią turėjau abejonių dėl savo čiurnos“, – sakė C.Alcarazas. „Prisimenu, kad mano pirmoji treniruotė čia truko vos 30 minučių be jokio judesio. Pirmoji treniruotė su tikrai gerais tenisininkais buvo labai sunku, nes maniau, kad nežaisiu geriausiai kaip galiu. Nelabai gerai jaučiausi dėl čiurnos, todėl man kilo abejonių. Visgi kai tik išėjau į kortus, pradėjau jaustis daug geriau“.

C.Alcarazas ir D.Medvedevas finale kovėsi ir praėjusiais metais, o tada ispanas laimėjo 6:3, 6:2.

O moterų turnyre nugalėjo lenkė Iga Swiatek (WTA-1). Sekmadienį finale ji per 67 minutes 6:4, 6:0 nugalėjo graikę Marią Sakkari (WTA-9). Tai buvo trečia lenkės pergalė prieš graikę per šešias tarpusavio dvikovas.

Lenkė jau pačioje finalo pradžioje bandė atitrūkti nuo varžovės (3:0). M.Sakkari vėliau pavyko atsitiesti (3:3, 4:4), bet dešimtajame geime graikė pralaimėjo lemiamą savo padavimų seriją.

Antrasis setas virto visišku I.Swiatek dominavimu. Ji laimėjo visas varžovės padavimų serijas ir nesuteikė M.Sakkari nė vieno „break pointo“. Lenkė taškais antrąjį setą laimėjo net 24:5V

Bendrą turnyro Indian Velse prizų fondą sudarė daugiau nei 9,495 mln. JAV dolerių.