REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mažiausiai penki žmonės žuvo, o dar apie tūkstantis atsidūrė ligoninėje po dujų nuotėkio chemijos gamykloje rytinėje Indijos pakrantėje, ketvirtadienį pranešė tarnybos, perspėjusios, kad aukų skaičius veikiausiai didės.

Mažiausiai penki žmonės žuvo, o dar apie tūkstantis atsidūrė ligoninėje po dujų nuotėkio chemijos gamykloje rytinėje Indijos pakrantėje, ketvirtadienį pranešė tarnybos, perspėjusios, kad aukų skaičius veikiausiai didės.

REKLAMA

„Šiuo metų galime patvirtinti penkių žmonių mirtį. Vėliau bus patvirtinta daugiau. Mažiausiai 70 žmonių ligoninėse netoliese yra be sąmonės, o bendrai nuo 200 iki 500 vietos gyventojų vis dar gydomi [ligoninėse]", – Višakhapatname sakė policijos pareigūnė Swaroop Rani.

Pasak jos, incidentas įvyko „LG Polymers“ gamykloje, dujos nutekėjo iš dviejų 5 tūkst. t talpyklų. Šie rezervuarai buvo neprižiūrimi dėl Indijoje kovo pabaigoje įvesto karantino koronaviruso plitimui stabdyti.

„Jos ten buvo paliktos įvedus karantiną. Tai nulėmė cheminę reakciją, talpyklose ėmė kilti temperatūra ir dėl to nutekėjo dujos“, – naujienų agentūrai AFP sakė S. Rani.

REKLAMA
REKLAMA

„Skambučio iš vietos kaimų gyventojų sulaukėme šiandien maždaug 3 val. 30 min. ryto. Jie sakė, kad ore yra kažkokių dujų“, – sakė ji.

„Iškart ten nuvykome. Ore buvo galima jausti dujas, nė vienas iš mūsų negalėjome išbūti ten ilgiau nei kelias minutes. Pasirengę gelbėtojai pradėjo dirbti maždaug nuo 4 valandos“, – nurodė pareigūnė.

REKLAMA

Pietų Korėjoje įsikūrusi „LG Polymers India“ patronuojanti bendrovė savo ruožtu pranešė, kad cheminių medžiagų nuotėkis Višakhapatname jau suvaldytas.

„Padėtis dėl dujų nuotėkio dabar valdoma; nagrinėjame visas galimybes skubiai suteikti pagalbą nukentėjusiems dėl įkvėptų nutekėjusių dujų“, – sakoma bendrovės „LG Chem“ pranešime.

„Tiriame žalos mastą ir tikslią nuotėkio bei mirčių priežastį“, – nurodė įmonė.

Indijos televizijos parodė žmones, tarp jų moteris ir vaikus, gulinčius Višakhapatnamo – pramoninio Andhra Pradešo valstijos uostamiesčio – gatvėse.

REKLAMA
REKLAMA

Rajono ligoninių koordinatorius B. K. Naikas sakė, jog į skirtingas ligonines nusiųsta mažiausiai tūkstantis žmonių ir baiminamasi, kad daug kitų žmonių gali būti be sąmonės savo namuose.

„Kitas dalykas, kad vis dar labai ankstyvas rytas, yra žmonių, kurie miegojo savo namuose [kai nutekėjo dujos] ir yra be sąmonės“, – naujienų agentūrai AFP sakė B. K. Naikas.

„Pareigūnai tikrina ir [namus]. Stengiamės nuvežti žmones į ligoninę. Jiems reikia deguonies ir gryno oro“, – sakė jis.

AFP nuotraukose, padarytose Karaliaus Jurgio ligoninėje Višakhapatname, matyti po du ar tris pacientus kiekvienoje lovoje. Tarp pacientų yra daug vaikų ir daug žmonių be sąmonės. Kai kurie pacientai buvo pusnuogiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panika

Kaip pranešė laikraštis „The Times of India“, mirusiųjų yra mažiausiai aštuoni, įskaitant aštuonerių mergaitę, o apsinuodijo 5 tūkst. žmonių.

Incidentas sukėlė vietos gyventojų paniką 3 km spinduliu aplink gamyklą, daug žmonių be sąmonės gulėjo keliuose, rašė laikraštis. Kitiems žmonėms buvo sunku kvėpuoti, jie skundėsi kūno bėrimu ir akių perštėjimu.

Televizija „News18“ taip pat parodė žmones, susmukusius ant šaligatvių Višakhapatname. Gatvėse buvo palikti motociklai, tarsi žmonės tiesiog būtų nukritę nuo jų. Greitosios pagalbos mašinos važiavo paimti nukentėjusiųjų.

1984 metų gruodį Indijoje įvyko viena didžiausių pramoninių nelaimių per visą istoriją, kai nutekėjo dujos iš pesticidų gamyklos centriniame Bhopalo mieste.

REKLAMA

Maždaug 3,5 tūkst. žmonių, daugiausia lūšnose aplink „Union Carbide“ gamyklą, mirė per kelias dienas po nuotėkio, o dar tūkstančiai – per kelerius metus. Šios nelaimės padarinius žmonės jaučia iki šiol.

Vyriausybės duomenys rodo, kad mažiausiai 100 tūkst. žmonių, gyvenančių prie šios „Union Carbide“ gamyklos, serga lėtinėmis ligomis. Jie turi kvėpavimo takų ir inkstų problemų, hormoninių ir psichikos sutrikimų, serga vėžiu.

Naujas kartas susargdino užterštas gruntinis vanduo ir motinų pienas. Iki šiol vaikai tame rajone dėl jų motinas apnuodijusių metilo izocianato dujų gimsta su tokiais apsigimimais kaip suaugę pirštai, silpna imunine sistema, pasižymi žemu ūgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų