0
TV3

Igoris Pankratjevas: džiugina, kad atsitiesėme po praėjusių rungtynių

Lietuvos futbolininkų lygiosios su Ukraina

Po lygiosiomis 0:0 pasibaigusių kontrolinių rungtynių Kijeve su Ukrainos komanda Lietuvos rinktinės treneris bei žaidėjai teigė, kad pavyko psichologiškai atsitiesti po nesėkmės paskutinėse rungtynėse, o po geriau sužaisto antrojo kėlinio nedaug trūko iki pergalės.

Komentarai po rungtynių:

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Igoris Pankratjevas:

„Džiaugiuosi, kad komanda psichologiškai atsitiesė, nes po skaudaus pralaimėjimo Šveicarijoje buvo sunku. Pirmajame kėlinyje žaidybinį pranašumą turėjo Ukrainos komanda, o antrajame mes sukūrėme daugiau progų. Gaila, kad nepavyko pasižymėti ir iškovoti pergalės.

Tai buvo kontrolinės rungtynės, todėl buvo taip pat svarbu suteikti šansą kitiems žaidėjams. Šiandien turėjome du jaunus žaidėjus: startinėje sudėtyje pirmą kartą žaidė 20-metis Donatas Kazlauskas, po keitimo rungtyniavo 19-metis Simonas Stankevičius. Esu patenkintas jų pasirodymu. Tačiau nieko išskirti nenorėčiau, stengėsi visi."

Lietuvos rinktinės saugas Arvydas Novikovas:

„Tikiuosi, kad reabilitavomės prieš savo aistruolius po pralaimėjimo ir kad jiems patiko žaidėme. Prieš tokią komandą kaip Ukrainą svečiuose sužaisti lygiosiomis - geras rezultatas. Aišku, galėjome įmušti patys ir laimėti.

Jautėsi, kad varžovai buvo šiek tiek šviežesni. Bet kokiu atveju, aukšto lygio žaidėjai. Tačiau mes gerai padirbėjome, parodėme, kad galime žaisti futbolą, patys paspausti varžovą."

Lietuvos rinktinės saugas Artūras Žulpa:

„Sužaidėme tikrai neblogai. Pavyko ne tik gintis, bet ir sukurti pavojingų progų, palaikyti kamuolį. Rezultatas - ne pergalė, tačiau su tokia galinga kaip Ukraina tai nėra blogai. Galbūt jie iš karto ir neleido savo lyderių, tačiau jie pasirodė antrajame kėlinyje.

Iš pradžių stengėmes žaisti ramiau, pradėti nuo gynybos. Surengėme kelias atakas, tačiau nepavyko jų iki galo užbaigti smūgiais. Antrajame kėlinyje mums atsirado daugiau erdvės ir tuo stengėmės pasinaudoti."

Lietuvos rinktinės puolėjas Simonas Stankevičius:

„Rezultatas neblogas. Turėjau progų nulemti rungtynių baigtį, gaila nepavyko. Mano užduotis buvo būti priekyje, „užsikabinti" už kamuolių ir susikurti progų. Manau, kad trenerio prašymus išpildžiau neblogai, tik nepavyko įmušti.

Tikėjausi, kad Artūras Žulpa atliks perdavimą ir to laukiau. Bandžiau pramušti į artimą kampą, bet vartininkas atspėjo. Reikėjo mušti į kitą kampą.

Pabaigoje šiek tiek pavargome ir atsitraukėme, bet gerai kontratakavome. Galėjome laimėti, varžovai nebuvo neįveikiami."

Lietuvos rinktinės vartininkas Vytautas Černiauskas:

„Esu patenkintas, rezultatas viską parodo. Pirmą kartą rinktinėje nepraleidau įvarčio. Nesvarbu su kuo žaidžiame, vartininkui svarbu nepraleisti. Šiandien gerai sužaidė gynybos grandis. Ukrainos komanda pajėgi, atspindi savo poziciją reitinguose. Buvo nelengva, bet ir mes turėjome savo progų."

Lietuvos futbolo rinktinė paskutinėse metų rungtynėse nenusileido FIFA reitinge 19-ąją vietą užimančiai Ukrainos komandai. Kontrolinėje dvikova Kijeve baigėsi be įvarčių 0:0, nors rungtynių pabaigoje arčiau įvarčio buvo lietuviai.

Atsargus pirmasis kėlinys

Startinėje Lietuvos rinktinės sudėtyje, lyginant su vienuoliktuku Šveicarijoje, buvo atlikti keturi keitimai. Vartuose traumuotą Giedrių Arlauskį pakeitė Vytautas Černiauskas, gynybos kairėje vietoje Vytauto Andriuškevičiaus žaidė Vaidas Slavickas, o išvykusio Gedimino Vičiaus vietą užėmė Mantas Kuklys. Pirmą kartą rinktinėje nuo pirmųjų minučių rungtyniavo ir jaunasis Donatas Kazlauskas, kuris krašte pakeitė Fedorą Černychą.

Pirmajame kėlinyje komandos neforsavo įvykių ir žaidė gana ramų futbolą. Lietuvos rinktinė laukė savo šansų kontratakose ir nors nepavyko atlikti smūgių į vartų plotą, kelios mūsiškių atakos sukėlė rimtą įtampą prie varžovų vartų.

Pavojingiausius išpuolius komandos sukėlė kėlinio viduryje. Ukrainos komanda rimtai grasino vartams 20 minutę po Romano Bezuso smūgio, tačiau puikiai sužaidė kamuolį atmušęs V. Černiauskas. Po minutės Deivydas Matulevičius pabėgo nuo gynėjo ir baudos aikštelėje prasimetė kamuolį pro vartininką, tačiau perdavimo iš aštraus kampo nepriemė nė vienas iš komandos draugų.

27 min. po kampinio prie tolimojo virpsto galva smūgiavo Denysas Olinykas, tačiau V. Černiauskas vėl sužaidė sėkmingai. Lietuvos rinktinės vartų sargas žaidė praktiškai be klaidų ir neutralizavo bet kokį pavojų.

Ukrainiečius gelbėjo vartininkas

Iš karto po pertraukos šeimininkai atliko tris keitimus. Aikštėje pasirodė ir dvi didžiausios varžovų žvaigždės Yevhenas Konoplianka bei Andrijus Yarmolenka. Nepaisant to, geriausiaą šansą turėjo lietuviai, kai 52-ąją minutę labai pavojingą Arvydo Novikovo smūgį į tolimąjį vartų kampą atrėmė Denisas Boyko.

Po dešimties minučių pavojus kilo jau prie mūsų vartų - itin pavojingai iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo kaire koja A.Yarmolenko, tačiau jam pritrūko tikslumo.

74-ąją minutę Lietuvos rinktinė turėjo geriausią rungtynių progą. Įsiveržęs į baudos aikštelę Artūras Žulpa atmetė kamuolį Simonui Stankevičiui, tačiau jauno puolėjo smūgį kojomis atrėmė varžovų vartininkas. Kiek vėliau po F. Černycho perdavimo iš krašto S. Stankevičius smūgiavo galva, tačiau pritrūko tikslumo.

Rungtynių pabaigoje ukrainiečiai turėjo iniciatyvą, tačiau lietuviai patikimai gynėsi, o per pridėtą teisėjo laiką galėjo ir išplėšti pergalę. Vis tik F.Černycho smūgį iš krašto atrėmė vartininkas ir dvikova baigėsi lygiosiomis 0:0.

Rungtynės Kijeve buvo dešimtosios ir paskutinės šiemet Lietuvos rinktinei. Kovo pabaigoje lietuviai žais Europos čempionato atrankos rungtynes Anglijoje.