REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
251
H. Daktaro gyvenimo sąlygos Pravieniškėse Audriaus Bareišio nuotr.

Vilniaus apygardos administraciniame teisme (VAAT) šį antradienį iš naujo pradėtas nagrinėti nuteistojo iki gyvos galvos Henriko Daktaro skundas. Vėl atversta byla, kur bus bandoma įvertinti Henytei padarytą žalą.

251

Vilniaus apygardos administraciniame teisme (VAAT) šį antradienį iš naujo pradėtas nagrinėti nuteistojo iki gyvos galvos Henriko Daktaro skundas. Vėl atversta byla, kur bus bandoma įvertinti Henytei padarytą žalą.

REKLAMA

H. Daktaras jau daug metų kovoja už tai, kad jam būtų atlyginta dar Lukiškių kalėjime-tardymo izoliatoriuje padaryta žala, kai jis negavo rašymo priemonių bei negalėjo už savo lėšas susitvarkyti dantų.

Jei tušinukų stygius dar nebūtų katastrofa, tai nesudaryta galimybė gauti odontologų paslaugas valstybei gali atsirūgti iš finansinės pusės. Mat H. Daktaras dėl to prašo jam priteisti net 10 140 eurų neturtinei žalai atlyginti.

Henytę atstovaujantis advokatas Erikas Pavlovičius teigia, kad tokia suma nėra sugalvota „iš oro“, o apskaičiuota remiantis teismų praktika.

REKLAMA
REKLAMA

Dviprasmiška situacija

Esmė ta, kad dėl šio skundo bylinėjamasi jau keletą metų. Per tą laiką H. Daktaras ne tik buvo perkeltas į Pravieniškių pataisos namus-atvirąją koloniją, bet ir įvyko Lukiškių kalėjimo reorganizacija. Nors dabar Henytė ir gauna tai, ko anksčiau neprisiprašydavo, bet iš valstybės reikalauja pinigų už praeities „nuodėmes“.

REKLAMA

„Šioje byloje iš esmės kalbame apie tai, kad Lukiškių kalėjimas nesudarė tinkamų sąlygų H. Daktarui, tai yra neleido jam naudotis tušinukais bei nesuteikė galimybės išspręsti kilusias problemas su dantimis.

Lukiškių kalėjimo atstovai įvairiais būdais ir mistiniais raštais neleido jam susitvarkyti dantų. Nors anksčiau jau buvo priimtas H. Daktarui palankus teismo sprendimas, bet vėliau jis buvo panaikintas.

Aukštesnės instancijos teismas įpareigojo šią bylą nagrinėti iš naujo, nes anksčiau buvo ne taip suformuluoti reikalavimai. Jie buvo pateikti kitais žodžiais, todėl teismas priėmė sprendimą interpretuodamas viską savaip“, – pasakojo E. Pavlovičius.

REKLAMA
REKLAMA

Advokatas pridūrė, kad šioje byloje, tikėtina, dar bus pokyčių: „Pravieniškėse H. Daktaras gauna ir rašymo priemonių, ir turi galimybę tvarkytis dantis. Todėl patį skundą jau patikslinome.

Pravieniškėms priekaištų šiais klausimais kaip ir nėra. Bet visa atsakomybė turėtų tekti Lukiškių kalėjimo valdžiai, kuri principingai anksčiau pažeidinėjo H. Daktaro teises.“

E. Pavlovičiaus teigimu, iš valstybės reikalaujama kiek daugiau kaip 10 tūkst. eurų suma buvo nustatyta remiantis teismų praktika: „Nėra aiškių kriterijų neturtinei žalai nustatyti. Kiekviena byla yra vertinama individualiai. Juk H. Daktaras neprašė apmokėti dantų gydymo išlaidų. Jis pasakė, kad pats susimokės. Tikrai nebuvo protinga jam neleisti susimokėti už dantų gydymą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VAAT sprendimą šioje byloje turėtų paskelbti dar šį mėnesį.

Tušinukų „kriminalas“

Anksčiau H. Daktaras buvo nurodęs, kad antstolio potvarkiais yra areštuotos jo sąskaitos, todėl jis negali nusipirkti rašymo priemonių (tušinukų). Nors kalėjimo administracija nedraudžia gauti siuntinių iš namų kartu su laikraščiais, žurnalais, popieriumi ir vokais, tačiau H. Daktaro artimiesiems siunčiant rašymo priemones (tušinukus), kalėjimo administracija jas perduoti atsisakydavo.

Henytė teigė, kad nors valstybė jam skirdavo 11,40 euro per mėnesį siekiančią išmoką, tačiau šiais pinigais jis negalėdavo pasinaudoti, nes Lukiškių kalėjimo administracija nuskaičiuodavo pinigus išlaidoms už elektros energiją apmokėti.

Taip pat H. Daktaras prašė Lukiškių kalėjimo administracijos nuvežti jį į ligoninę pas gydytoją odontologą arba leisti gydytojui atvažiuoti į Lukiškių kalėjimą ir vietoje atlikti dantų implantavimo procedūrą, tačiau jam tokios paslaugos nebuvo suteiktos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų