REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į pirmą posėdį rinkosi Valstybės pažangos taryba

Vakar į pirmą posėdį Vyriausybėje rinkosi kovo pradžioje įsteigta Valstybės pažangos taryba, pirmininkaujama premjero Andriaus Kubiliaus, kuri kurs šalies pažangos viziją „Lietuva 2030“. Pirmasis tarybos posėdis už uždarų durų užtruko daugiau nei dvi valandas. Po jo A.Kubilius teigė, kad pirmasis posėdis buvo „labai intelektualus ir laisvas savo mąstymu“.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiemet švenčiamas Kovo 11–osios 20 metų jubiliejus – puiki proga tautai susitelkti ir susitarti dėl to, kokia Lietuva turėtų būti dar po 20 metų. Tikiuosi, kad Valstybės pažangos taryba paskatins Lietuvos visuomenę aktyviai kūrybinei talkai – jei norime, kad valstybėje visiems būtų gera gyventi, visi turime prisidėti kurdami jos ateitį“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Kubilius.

REKLAMA

Didžiąją dalį Valstybės pažangos tarybos sudarys ne valstybės institucijų, o verslo, akademinės visuomenės nariai, švietimo ir meno atstovai. Tarp jų ir  prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjas; prof. habil. dr. Viktoras Butkus, UAB „Fermentas“ valdybos pirmininkas ir tarptautinio holdingo „Fermentas International Inc.“ Petras Masiulis, UAB „TELE 2“ generalinis direktorius; dr. Nerijus Pačėsa, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius; dr. Ainė Ramonaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė; Arminta dr. Ramūnas Vilpišauskas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius; Gintaras Vitkus SJ, Nacionalinės katalikiškųjų mokyklų asociacijos vadovas ir kiti.

„Pirmą kartą esu tokioje taryboje. Gerai nežinau, kas yra tuose, kaip minėta, iki šiol sukurtuose beveik 260 strateginių dokumentų, į ką jie veda. Dėl to šiandien ir kėliau klausimą: sakome, kad Lietuvos vizija, o kas ta Lietuva, kaip mes ją pozicionuojame? Jei aš žinočiau atsakymą į šį klausimą, aš galėčiau sakyti, kad žinau, iš kur į ką judame. Tačiau aš to nežinau ir nežinau, ar pati visuomenė nori žinoti“, sako prof. dr. Alfredas Bumblauskas.- „ Tad gal kažkokios lietuvybės ir nėra reikalo svarstyti - reikia kurti laimingą visuomenę, ir tada patys suprasime, kas yra Lietuva. Tik aš bijau, kad kol sukursime tą laimingą visuomenę, tai ir tos Lietuvos neliks.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų