Ketvirtadienio vakarą Rygoje (Latvija) paaiškėjo pasaulio ledo ritulio čempionato pusfinalių poros. Įspūdingame ir finalo vertame ketvirtfinalyje trimis pralaimėjimais čempionate startavusi ir ketvirtą vietą B grupėje užėmusi Kanada po pratęsimo 2:1 palaužė Rusijos olimpinę rinktinę (ROC) ir pusfinalyje susikaus su JAV ekipa.

Rusus į priekį išvedė Jengenijus Timkinas (34:32), tačiau trečiojo kėlinio pradžioje Adamas Henrique (45:03) smūgiu iš vidutinio atstumo išlygino rezultatą 1:1.

Pratęsimo metu įspūdingai sužaidė Troy Stecheris, kuris „išmaudė“ du Rusijos žaidėjus ir atidavė idealų perdavimą šalia vartų buvusiam Andrew Mangiapane‘ui (62:12), kuris pasiuntė ritulį į vartus ir padovanojo kanadiečiams pergalę bei bilietą į pusfinalį.

Rusijos rinktinė per pastaruosius 7 čempionatus tris kartus džiaugėsi bronza (2016, 2017, 2019 m.), sykį – sidabru (2015 m.), o kartą – auksu (2014 m.).

Tik dabar ir 2018 m. rusai nepateko į pusfinalį. Oficialiai šį kartą ROC ekipa užėmė penktą vietą. Kanados ekipa nuo 2015 m. iškovojo du aukso (2015 ir 2016 m.) ir du sidabro (2017 ir 2019 m.) medalius, tuo tarpu 2018 m. liko ketvirta.

Kanadiečiams tai bus jau šeštas pasaulio čempionato pusfinalis iš eilės. Rusija į ketvirtfinalį pateko kaip A grupės nugalėtoja, kuri per 7 rungtynes surinko 17 taškų.

Tuo tarpu jų varžovė Kanada čempionatą pradėjo itin nesėkmingai ir tik po tinkamo Latvijos bei Vokietijos rungtynių rezultato į ketvirtfinalį prasibrovė B grupėje užimdama ketvirtą vietą.

Kitame ketvirtfinalyje Suomijos rinktinė po labai atkaklios kovos 1:0 palaužė Čekijos ekipą ir pusfinalyje susikaus su Vokietijos rinktine.

Pirmame kėlinyje komandos įvarčių nepelnė, nors kėlinio pabaigoje suomiai žaidė daugumoje. Antram kėliniui persiritus į antrą pusę, Jere Innala (32:55) pakartojo komandos draugo atremtą metimą ir pelnė pirmąjį suomių įvartį – 1:0. Kėlinio pabaigoje suomis Liro Pakarinenas buvo nubaustas 2 + 10 baudos minutėmis, tačiau kiekybinės persvaros čekai neišnaudojo.

Čekai vartininką šeštuoju aikštės žaidėju pakeitė likus žaisti 2 min. 16 sek., tačiau nors ir spaudė varžovus, bet rezultatą išlyginti galėjusio įvarčio taip ir nepelnė bei turėjo pripažinti Suomijos ekipos pranašumą.

Suomijos rinktinė B grupėje liko antra, tuo tarpu čekai A grupėje – treti. Suomijos ekipa paskutinį kartą vykusiame čempionate (2019 m.) iškovojo aukso medalius.

Jie per 10 pastarųjų čempionatų tik 2015 ir 2018 m. nepateko į pusfinalį, o per šį dešimtmetį yra iškovoję du aukso ir du sidabro medalius bei dabar gali papildyti savo trofėjų kolekciją dar vienu medaliu.