Rygoje (Latvija) vykstančiame pasaulio vyrų ledo ritulio čempionate svarbią pergalę išplėšė Čekijos (10 tšk.) rinktinė, kuri A grupėje po baudinių serijos 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0) nugalėjo Daniją (9 tšk.), praradusią viltis patekti į ketvirtfinalį.

Danus labai anksti į priekį išvedė kiekybinę persvarą realizavęs Nicklasas Jensenas (3:41 min.). Čekai pusiausvyrą atstatė tik trečiajame kėlinyje, kai pasižymėjo Dominikas Kubalikas (45:23). Pratęsime danų situaciją komplikavo Frederiko Stormo pražanga. Mažumoje likę danai sėkmingai gynėsi maždaug pusantros minutės, kol Filipas Hronekas (64:36) pasiuntė ritulį į vartus.

Visgi, danų treneris nepasidavė ir pareikalavo teisėjų išsiaiškinti, ar prieš įvartį čekai nepažeidė nuošalės taisyklės. Po vaizdo pakartojimo įsitikinta, kad čekai išties pažeidė minėtą taisyklę, todėl įvartis buvo neįskaitytas.

Galiausiai viskas persikėlė į baudinių seriją, kuri buvo neįprastai rezultatyvi – fantastiškai atakavę čekai realizavo visus 4 baudinius ir įveikė danus, kuriems pavyko realizuoti 3 iš 5 baudinių.

Čekai dar šį vakarą gali užsitikrinti vietą ketvirtfinalyje, jei švedai pralaimės rusams. Kitu atveju čekams patiems reikės laimėti paskutinį grupės mačą prieš slovakus.

B grupėje JAV rinktinė (15 tšk.) 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) palaužė vokiečių (9 tšk.) pasipriešinimą. Po įvartį prie pergalės pridėjo Jasonas Robertsonas (38:56) ir Colinas Blackwellas (59:33), o Calas Petersenas atrėmė visus 33 varžovų smūgius į vartus.

Amerikiečiai jau užsitikrino vietą ketvirtfinalyje ir dar gali tapti grupės nugalėtojais, jei įveiks italus, o suomiai praras taškus prieš kanadiečius. Vokiečiai (9 tšk.) turi tiek pat taškų kaip ir Kanada bei Latvija. Paskutiniame ture vokiečiai žais būtent prieš latvius, tad viskas yra mūsų kaimynų rankose. Jei latviai nugalės vokiečius per 3 kėlinius, tada pateks į ketvirtfinalį.

Pasaulio čempionate dalyvaujančios 16 rinktinių yra suskirstytos į 2 grupes po 8. Po 4 geriausias abiejų grupių komandas pateks į ketvirtfinalį. Šiemet nė viena rinktinė neiškris į žemesnį divizioną, nes I-ojo diviziono čempionatai 2020-2021 m. buvo atšaukti dėl covid-19 pandemijos.