Antradienį Rygoje (Latvija) baigėsi pasaulio ledo ritulio čempionato grupių etapo kovos, po kurių paaiškėjo ketvirtfinalio dalyviai.

B grupės išlikimo rungtynėse pirmą kartą šiame čempionate sirgalių gyvai palaikyti latviai po rungtynių pradžioje praleistų dviejų greitų įvarčių 1:2 (0:2, 1:0, 0:0) turėjo pripažinti Vokietijos rinktinės pranašumą ir baigti čempionato kovas.

Šis latvių pralaimėjimas reiškė, kad į ketvirtfinalį iš B grupės trečios ir ketvirtos pozicijų prasibrovė Vokietijos ir Kanados rinktinės.

Jau per penkis tarpusavio susitikimus Latvijos rinktinė nei karto pasaulio čempionate nėra įveikusi Vokietijos ledo ritulininkų.

Vokiečiai fantastiškai pradėjo rungtynes, kai per septynias minutes pasižymėjo Johnas Peterka (3:16) ir Marcelis Noebels (6:40) bei išsiveržė į priekį 2:0. Vėliau vokiečiai du kartus, o latviai sykį prasižengė, tačiau nei viena komanda kiekybinės persvaros neišnaudojo.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo Latvijos ledo ritulininkai, kurie po Rodrigo Abols (25:55) įvarčio sušvelnino deficitą iki minimumo – 1:2.

Trečiame kėlinyje latviai spaudė varžovus, net du kartus žaidė daugumoje, tačiau tuo pasinaudoti taip ir nesugebėjo. Likus žaisti 1 min. 46 sek. latviai pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau ir tai negelbėjo aikštės šeimininkų, kurie turėjo pripažinti Vokietijos rinktinės pranašumą.

Latviai šiame čempionate tik 2 kartus iš 24 bandymų išnaudojo kiekybinę persvarą ir tai yra blogiausias rezultatas tarp visų pasaulio čempionato komandų. Šiame susitikime vokiečiai atliko 21 smūgį į vartus, tuo tarpu latviai – 24.

Tuo pat metu A grupėje Rusijos olimpinio komiteto (ROC) rinktinė 6:0 (5:0, 0:0, 1:0) sutriuškino Baltarusijos ekipą ir A grupėje aplenkė šveicarus bei užėmė pirmą vietą.

Nuo šiandien Latvijoje vykstančiame čempionate rungtynėse galėjo dalyvauti ir pasiskiepiję arba COVID-19 prasirgę sirgaliai.

Pasaulio čempionate dalyvaujančios 16 rinktinių yra suskirstytos į 2 grupes po 8. Po 4 geriausias abiejų grupių komandas pateko į ketvirtfinalį.

Šiemet nė viena rinktinė neiškris į žemesnį divizioną, nes I-ojo diviziono čempionatai 2020-2021 m. buvo atšaukti dėl covid-19 pandemijos.