Vietoj Tokijo olimpiados žaidimą ATP ture pasirinkęs 31-erių lietuvis Ričardas Berankis (ATP-84) Atlantoje (JAV) dalyvavo ATP 250 serijos „Truist Atlanta Open“ vyrų teniso turnyre.

Lietuvio žygis baigėsi jau pirmajame rate. R.Berankis po dramatiškos 2 valandų 50 minučių kovos 7:6 (7:4), 4:6, 5:7 pralaimėjo vardinį kvietimą gavusiam 28-erių amerikiečiui Jackui Sockui (ATP-201).

Pirmajame sete nė vienas žaidėjas neturėjo „break pointų“, todėl teko žaisti pratęsimą. R.Berankis jį pradėjo puikiai, laimėjo du iš eilės J.Socko paduotus kamuoliukus ir atitrūko 4:1. Amerikietis dar buvo priartėjęs iki 4:5, bet R.Berankis tada du kartus sėkmingai padavė kamuoliuką ir laimėjo setą.

J.Sockas antrąjį setą iš karto pradėjo nuo laimėtos varžovo padavimų serijos. Vėliau abu žaidėjai neturėjo didesnių problemų savo padavimų metu ir amerikietis išlaikė pranašumą.

Trečiajame sete R.Berankis vėl neturėjo vilčių J.Socko padavimų metu, o štai amerikietis vis kurdavosi vieną progą po kitos. Penktajame ir devintajame geimuose lietuvis neutralizavo tris „break pointus“, o dramatiškame vienuoliktajame geime palūžo – itin audringai sirgalių palaikytas J.Sockas realizavo „break pointą“. Vėliau amerikietis laimėjo savo padavimų seriją ir įtvirtino pergalę.

J.Sockas 2017 m. ATP vienetų reitinge buvo pakilęs iki 8-os vietos. Per karjerą amerikietis laimėjo 4 ATP „World Tour“ serijos vienetų turnyrus, o skambiausią pergalę pasiekė 2017 m. ATP 1000 turnyre Prancūzijoje, kur tapo nugalėtoju.

Dar įspūdingesnė J.Socko karjera dvejetų varžybose. 2018 m. jis ATP dvejetų reitinge rikiavosi antras, du kartus laimėjo Vimbldono dvejetų turnyrą, po sykį – „US Open“ ir baigiamąjį metų turnyrą „ATP Finals“. 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje J.Sockas laimėjo auksą mišriuose dvejetuose kartu su Bethanie Mattek-Sands ir bronzą vyrų dvejetuose su Steve‘u Johnsonu.

Nuo 2019 m. J.Socką pradėjo kankinti traumos. Jis daug laiko praleido be teniso, vėliau dar prisidėjo covid-19 pandemija ir amerikietis stipriai nusirito ATP reitinge.

Šių metų sezoną jis irgi pradėjo vėlokai – tik kovo mėnesį. Dėl žemo reitingo jam dažniausiai tekdavo rinktis ATP „Challenger“ turnyrus. Ten jam prireikė laiko įsibėgėti, kol birželio pradžioje J.Sockas laimėjo turnyrą gimtinėje. Prieš porą savaičių jis startavo ATP 250 turnyre Niuporte (JAV) ir ten nukeliavo iki ketvirtfinalio, įrodydamas, kad jo sportinė forma vis gerėja.

J.Sockas pelnė 20 ATP vienetų reitingo taškų ir 11,93 tūkst. JAV dolerių, o antrajame rate susitiks su amerikiečiu Johnu Isneriu (ATP-35). R.Berankis gavo 7175 JAV dolerius.

ATP 250 serijos vyrų teniso turnyro Atlantoje prizų fondą sudaro beveik 556 tūkst. JAV dolerių.