Lietuvos dviratininkas Ignatas Konovalovas sekmadienį laimėjo 92-ųjų daugiadienių lenktynių „Giro d‘Italia“ paskutinįjį, 21-ąjį etapą - 14,4 km atskiro starto lenktynes Romoje. 23-ejų metų Lietuvos čempionas, atstovaujantis Šveicarijoje registruotai „Cervelo“ komandai, distanciją įveikė per 18 min. 42 sek. (vid. greitis - 46,203 km/h).

I.    Konovalovas tapo antruoju lietuviu, kuriam pavyko laimėti antrųjų pagal prestižą (po „Tour de France“) daugiadienių lenktynių etapą. 2006 metais tai pavyko padaryti Tomui Vaitkui.

EPA-ELTA nuotr.

Antrąją vietą užėmė britas Bredlis Viginsas (Bradley Wiggins, „Garmin-Slipstream“). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 1 sek. Trečias liko norvegas Edvaldas Boasonas Hagenas (Edvald Boasson Hagen, „Columbia-Highroad“). Jis šių lenktynių debiutantui I. Konovalovui, kuris vienintelis važiavo naujuoju „ Cervelo P4 TT“ dviračiu, pralaimėjo 7 sek.

Legendinis JAV dviratininkas Lensas Armstrongas (Lance Armstrong, „Astana“) užėmė 53-iąją vietą (+1.19).

Beje, I. Konovalovas buvo vienas paskutiniųjų dviratininkų, kuriam distanciją pavyko įveikti sausa trasa. Lietuviui finišavus, pradėjo lyti.

Lenktynių nugalėtoju tapo 31-erių metų rusas Denisas Menšovas („Rabobank“). Jis sekmadienį užėmė dešimtąją vietą. Beje, paskutiniajame šlapios trasos kilometre Rusijos dviratininkas griuvo. D. Menšovas antrąją vietą užėmusį 2007 metų šių varžybų nugalėtoją italą Danilą di Luką (Danilo Di Luca, „LPR Brakes“) aplenkė 41 sek. Trečiąją vietą užėmė kitas italas - Frankas Pelidzotis (Franco Pellizotti, „Liquigas“, +3.46).

L. Armstrongas liko dvyliktas (+15.59).

I.    Konovalovas galutinėje įskaitoje užėmė 90-ąją vietą. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 2 val. 48 min. 57 sek.