Sekmadienį, birželio 28 d., Ignalinoje vykusiame tradiciniame jau 8 metus skaičiuojančiame dviračių maratone „Dviračių maratonų taurė 2009“ startavo per 550 dalyvių. Varžybose „Balsas.lt“ taurei laimėti, kurių trasa driekėsi Aukštaitijos nacionalinio parko miškais, jėgas išmėgino įvairaus amžiaus dalyviai iš Lietuvos, sulaukta gausaus būrio svečių iš Latvijos, bei stipriausių sportininkų iš Lenkijos.

Dviračių mėgėjai lenktyniavo itin kalnuotoje 35 km ilgio trasoje, o tie, kurie norėjo išmėginti jėgas pagrindinėje maratono trasoje, įveikė net du ratus po 35 km.

Moterų elito grupėje nugalėjo svečias iš Latvijos – Lelde Tipane, 35 km trasoje užtrukusi 02:47:43. Nuo jos net 15 minučių atsiliko ir finišavo antra Diana Elmentaitė iš Utenos. Trečia liko Sabina Brazevič iš Vilniaus.

Vyrų elito grupėje pirmąją vietą iškovojo praėjusių metų Lenkijos kalnų dviračių čempionas Dariusz Batek, trasoje užtrukęs 02:26:54. Nuo jo mažiau nei minute atsiliko daugkartinis Lietuvos dviračių maratonų taurės nugalėtojas Tomas Micė iš Vilniaus. Trečias liko svečias iš Lenkijos Rafal Hebisz.

Nugalėtojai ir prizininkai įvairiose amžiaus grupėse buvo apdovanoti rėmėjų ir organizatorių įsteigtais prizais.