Po 24-erių metų pertraukos į Europos čempionatą sugrįžusi Lietuvos rankinio rinktinė nesugebėjo pirmenybėse startuoti pergalingai. Mūsiškiai pirmose rungtynėse po atkaklios kovos 27:29 (9:14, 18:15) nusileido Rusijai.

15-asis Europos rankinio čempionatas vyksta Vengrijoje ir Slovakijoje. Lietuviai kovoja Košicės mieste, F grupėje, kurioje be rusų taip pat žaidžia Norvegija ir šeimininkė Slovakija.

Lietuvos rinktinę šiame mače palaikė labai gausus būrys sirgalių, kurie buvo puikiai girdimi „Steel“ arenoje.

Rusijos rinktinė daug geriau pradėjo susitikimą ir pasinaudojusi lietuvių klaidomis išsiveržė į priekį 7:1.

Mūsiškiams kelis kartus pavyko sumažinti atsilikimą, bet varžovai ir toliau puikiai išnaudojo lietuvių klaidas. Vien per pirmą kėlinį mūsų rinktinė prarado dešimt kamuolių.

Kėlinį Lietuva pabaigė dviem įvarčiais ir įpusėjus mačui atsiliko 9:14.

Antrame kėlinyje lietuviai kilo į šturmą – beveik viso kėlinio metu nesisekė sumažinti atsilikimo iki mažesnio nė keturi įvarčiai, bet Rusija liko mažumoje dviems minutėms ir tuo mūsų rinktinė pasinaudojo.

Po Giedriaus Morkūno ir Mindaugo Dumcio įvarčių, likus žaisti penkias minutes, skirtumas sumenko iki 23:25.

Tačiau per likusį laiką nepavyko panaikinti dviejų įvarčių skirtumo – Rusijos rinktinė vis atsakydavo į sėkmingus lietuvių išpuolius.

Lietuvai Aidenas Malašinskas pelnė 5 įvarčius, M. Dumcius, Benas Petreikis ir Valdas Drabavičius po 4, Gerdas Babarskas, Skirmantas Pleta ir Deividas Jovaišas po 2, po vieną pridėjo Giedrius Morkūnas ir Povilas Babarskas.

Rusijos rinktinėje sunkiai sulaikomas buvo Sergėjus Kosorotovas, pasižymėjęs 9 kartus.