• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienio naktį iš Vilniaus oro uosto išskrido grupė Lietuvos alpinistų. Galutinis jų kelionės tikslas - Aliaska. Aukščiausio Š.Amerikos kalno viršukalnę pirmą kartą bandys pasiekti net devyni mūsų šalies alpinistai. Makinlio aukštis - 6194 metrai.

REKLAMA
REKLAMA

Iš Vilniaus per Frankfurtą į Ankoridžią išskrido devyni mūsų šalies alpinistai: grupės vadovas Ernestas Markšaitis, Audrius Ražaitis, Audrius Žiugžda, Egidijus Kipurys, Tautvydas Žilinskas, Tomas Milašauskas, Darius Vaičiulis, Tadas Jeršovas ir vienintelė moteris - Asta Komkaitė.

REKLAMA

Komandos tikslas - įkopti į aukščiausią Šiaurės Amerikos viršukalnę Makinlį, kuri rečiau vadinama nacionalinio parko vardu Denali.

Makinlis nėra techniškai sudėtinga viršukalnė, tačiau stūkso šiauriau nei 63 laipsniai šiaurinės platumos, o viršūnę pasiekia mažiau nei pusė kopiančiųjų.

Pagrindiniai alpinistų tykantys alpinistų, - pakeliui į viršukalnę tykančių ledo plyšių, labai stiprūs vėjai ir šalčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu arti Makinlio viršukalnės temperatūra nukritusi iki 40 laipsnių šalčio pagal Celsijaus skalę.

Lietuvių alpinistų komanda - įvairi ir joje yra ne tik sportininkų ekstremalų, bet ir matematikų, teisininkų, ekonomistų, verslininkų.

D.Vaičiulis yra įkopęs į du „aštuoniatūkstantininkus", jis - pirmasis lietuvis, pasiekęs Čo Oju (8201 metro aukštis), ir ketvirtasis Lietuvos alpinistų, kuris įkopė į aukščiausią planetos kalą Everestą, (8850 metrų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Ražaitis pasiekė aukščiausias viršūnes Pietų Amerikoje (Akonkagva, 6959 m) ir Afrikoje (Kilimandžaras, 5895 m).

A. Komkaitė, E. Kipurys ir E. Markšaitis įkopė į „septyniatūkstantininkus" Pamyre. T. Jeršovas yra sėkmingai organizavęs ne vieną kalnų žygį Nepalo Himalajuose, o T.Žilinskas turi ilgametę orientavimosi ir kalnų dviračių patirtį.

REKLAMA

Prieš ekstremalią kelionę į Makinlį, alpinistai treniravosi Lietuvoje. Kopimo metu planuojama turėti palydovinį ryšį, todėl bus galimybė nuolat pranešinėti apie ekspedicijos eigą.

Pirmieji į Makinlį įkopė (1913 m. birželio 7 d.) amerikiečiai Hudson Stuck, Harry Karstens, Walter Harper ir Robert Tatum.

Kalno pavadinimas Denali indėnų denainų kalba reiškia „didysis". 1897 m. kalnui oficialiai suteiktas Makinlio pavadinimas JAV prezidento William McKinley garbei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų