• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne dirbti, o turistauti į šį miestą lietuviai dažniausiai nevyksta. Bet susiruošęs į kelionę po Angliją, užsuk ir į Hulą. Didelė tikimybė, kad ten gyvena koks nors pažįstamas lietuvis, kurių ten netrūksta. Pažinti miestą, kurį britai kartais pavadina pragaru, tikrai įdomu.

REKLAMA
REKLAMA

Nustebai, kodėl pragaru? Tikrai ne dėl kokių nors blogybių tame mieste, o tik dėl panašaus žodžių skambesio. Tyčia ar netyčia pakeitęs vieną raidę žodyje „Hull“, gausi „hell“, kas angliškai reiškia „pragaras“. Na, toks jau tas britiškas humoras.

REKLAMA

Iš tiesų, nieko pragariško mieste pamatyti neteko. Nors Rytų Jorkšyro grafystės miestas Hulas nėra labai populiarus tarp turistų, ir tikriausiai į jį daugiausia žmonių užsuka iš aplinkinių miestelių apsipirkti, arba aplankyti draugus, arba darbo reikalais. Tačiau norintiems pažinti Jungtinę Karalystę iš visų pusių, Hulą aplankyti ir patyrinėti tikrai verta.

REKLAMA
REKLAMA

Atvykusieji iš kitų Anglijos pusių, stebisi klausydamiesi vietinių tarmės. Anglų kalba – ta pati, bet klausytis tenka įtempus ausis. Dar ir dabar juoktis norisi prisiminus, kaip jie taria žodį „pirmadienis“, pabrėždami raidę „u“ – „mundei“.

Lietuviai Hulą mėgsta

Hulas daugiau nei 700 metų turi klestintį uostą, iš kurio išplaukia vieni didžiausių laivų. Tai – pramoninis miestas. Priemiesčiuose – daug fabrikų, gamyklų, kur gaminama viskas nuo populiarių angliškų pudingų iki vaistų ir naujausių technikos prekių. Neveltui šį miestą pamėgę ir emigrantai iš Rytų Europos. Dar vienas teigiamas dalykas, gyvenantiems Hule – nuomos kainos, kurios yra vienos iš pigiausių Anglijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hule gyvenanti jau antrus metus gyvenanti tautietė Jūratė patvirtino, kad lietuvių mieste gyvena tikrai nemažai, o einant gatve išgirsti lietuviškai kalbant – nenuostabu. Hulo lietuviai turi ir dvi lietuviškas parduotuves, o daugelyje lenkiškų parduotuvių galima įsigyti lietuviškų produktų.

Jūratė, nors ir ilgisi lietuviškos gamtos, tačiau ir šiame mieste atranda mėgstamų vietų pasivaikščiojimams. „Mėgstamiausia vieta man yra parkas prie Humber tilto, smagu pasivaikščioti tiltu, labai gražūs vaizdai vakare“, – sakė mergina.

REKLAMA

Garbinga istorija

Hulo gyventojai didžiuojasi savo istorija ir gerbia miesto praeitį. Garbingoje vietoje Viktorijos prieplaukoje stūkso paminklas pirmajam miesto merui, valdžiusiam prieš šešis šimtus metų. Hulo centre – monumentai kareiviams ir jūreiviams atminti. Šiame mieste yra devyni nemokami didingą praeitį ir laivybos istoriją atskleidžiantys muziejai.

REKLAMA

Hulo gyventojai džiaugiasi vienos iškiliausių miesto personų – Viljamo Vilberforso, judėjimo prieš vergiją lyderio, muziejumi. Verta užsukti ir į muziejų kvartalą (angl. Museum Quarter). Išskirtinis ten – Gatvės muziejus (angl. Streetlife Museum), suteikiantis progą nukeliauti į praeitį ir pasivaikščioti gatvėmis, kurios atrodo, kaip prieš 70 metų, pavažinėti karietomis, pamatyti gyvenimą, verdantį praeities mieste. Sakoma, kad vaizdai, garsai ir kvapai ten tokie tikroviški, kad pasijauti kaip tikrai keliavęs laiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hulas buvo antras miestas po Londono, labiausiai nukentėjęs nuo bombardavimų, per vadinamąjį „Blitzą“ Antrojo pasaulinio karo metais. Atstatyti miestą užtruko daug metų.

Hulas, iki šiol vienintelis miestas Anglijoje, turintis nepriklausomą telefono linijos bendrovę ir, skirtingai nuo raudonų telefono būdelių visoje šalyje, Hulas džiaugiasi išskirtinėmis – baltomis. Komunikacijų bendrovė „Kcom“ leidžia savo informacinę telefono knygą – „baltuosius puslapius“.

REKLAMA

Jūrinės pramogos

Hulo senamiesčio centre – Jūros muziejus, kur gali susipažinti su Hulo uosto ir laivybos istorija. Muziejus nemokamas, todėl nėra jokių pasiteisinimų, kodėl jo neaplankyti. Apskritai, uosto ir marinistinė dvasia jaučiama visame mieste. Gal dėl to šis uostamiestis kartais labai priminė mūsų Klaipėdą. Labiausiai senamiesčiu, akmenimis grįstomis gatvelėmis, nedidelėmis parduotuvėlėmis, romantiškomis krantinėmis ir prieplaukomis su jachtomis. Tik Hulas – beveik dvigubai didesnis už mūsų uostamiestį.

REKLAMA

Vienas populiariausių turistų traukos centrų – „The Deep“. „Gelme“ pavadinto jūrų muziejaus-akvariumo nepastebėti neįmanoma. Visų pirma dėmesį patrauks itin originalus muziejaus pastatas. Dėl šios stiklinės, trikampės, virš upės „išsišovusios“ konstrukcijos, muziejų atpažįsta visas pasaulis. Jis yra puikavęsis netgi ant Anglijos Karališkojo pašto ženklų ir vadinamas vienu išskirtiniausiu viešųjų pastatų Jungtinėje Karalystėje. Bilietų į muziejų kainos – iki 10 svarų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už kelių mylių nuo Hulo – labai ilgas ir garsus Humberio tiltas (angl. Humber bridge), miesto simbolis, panašiai, kaip Londonui – Tauerio tiltas. Šis tiltas, jungiantis Humberio upės krantus, yra vienas populiariausių lankytinų objektų Rytų Jorkšyro grafystėje.

O maždaug už 7 mylių nuo Hulo prasideda Jorkšyro pakrantė. Ten rasi žvejų miestelių ir puikių paplūdimių, skalaujamų Šiaurės jūros. Puiki alternatyva atsibodusiems pliažams šalia Londono, ar ne?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų