• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas pasakė, kad nedidelių bepiločių orlaivių negalima „nulaužti“? Vienas hakerių bendruomenės narių Samy Kamkaras paskelbė visą reikiamą programinę įrangą ir pateikė aparatinės įrangos aprašymus, kurie leistų pasigaminti skraidymo aparatą, galintį susekti ir įsilaužti į kitus panašius įrenginius.

REKLAMA
REKLAMA

Tam jis siūlo naudoti „Parrot AR.Drone“ su mikrokompiuteriu „Raspberry Pi“, kuriame įdiegta speciali programinė įranga. Jos padedamas bepilotis skraidymo aparatas gali „nulaužti“ kitą tokį skraiduolį, o po šios operacijos jo valdymą bus galima perimti į savo rankas.

REKLAMA

Samy Kamkaras teigia, jog tokiu būdu galima perimti, pavyzdžiui, kompanijos „Amazon“ bepiločius lėktuvėlius. Kaip žinome, visai neseniai el. prekybos milžinė pareiškė, kad 2015 metais ketina pasinaudoti krovinius gabenančiais mažais bepiločiais lėktuvais (projektas „Prime Air“).

Aišku, jei įsilaužimas į draugų ir nežinomų žmonių bepiločius lėktuvėlius yra gana nekaltas dalykas, tai „Amazon“ krovinių vagystė – visai kas kita. Kaip veikia hakerio pasiūlytas metodas? Įrenginys seka artimiausių įrenginių su įjungtu „Wi-Fi“ adapteriu MAC adresą, ir kai randa tokius, kurie priklauso „Parrot Drone“, priverčia juos atsijungti nuo valdymo sistemos. Šį pažeidžiamumą turi ne tik „Parrot Drone“, bet ir visi kiti, naudojantys tą patį bendravimo būdą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų