• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gytis: „Muzikanto ir kekšės profesijos panašios”

Dainininkas Gytis Paškevičius (47) žino, kas yra vingiuotas kelias į sėkmę. Daugiau nei prieš dvidešimt metų muzikanto karjerą pasirinkusiam šiauliečiui teko ir vestuvėse, ir restoranuose groti. Kaip pats sako, ne visada darė tai, kas patinka.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien Gyčiui nebereikia šmėžuoti kiekvieną savaitę žurnalų puslapiuose, dalyvauti visuose iš eilės TV šou ar už porą šimtų litų vestuvininkus linksminti. Neseniai vykusio turo po Lietuvą koncertai sulaukė didelio žiūrovų antplūdžio, o ir privačiuose vakarėliuose jo baladėms kol kas alternatyvos nėra. Ir nepavydėkite, kad už koncertą vieno gražiausių balsų savininkas kartais uždirba 20 tūkstančių Lt.

REKLAMA

Ar buvo momentų, kai sau pasakėte: „Viskas. Pakaks scenos”?

Kokius dešimt kartų. Tokios mintys aplanko po kiekvieno įrašyto albumo. Pasijunti tuščias kaip balionas. Bet po truputį ir vėl atsiranda idėjų, ir, žiūrėk, vėl albumą įrašinėju. (Šypsosi.)



Kas taip traukia vėl grįžti į sceną?

Turbūt energija, kurią duoda publika. Tai labai stiprus variklis.



Kuo norėtumėte užsiimti, jei ne muzika?

REKLAMA
REKLAMA

Visada pavydėjau Pauliui Korsakui (laidos „Vienam gale kablys” vedėjas - aut. past). Kaip smagu, sėdi sau prie tvenkinio, gaudai žuvį ir už tai dar pinigų gauni.

Kaip manote, kur slypi ilgalaikio jūsų populiarumo šaknys?

Gal todėl, kad nesiblaškiau kaip kiti mano kolegos. Buvo tokie laikai, kai iš muzikos nebuvo įmanoma pragyventi. Labai nemažai muzikantų nuėjo dirbti į kitas sritis, o aš vis tiek kabinausi.



Neretas atlikėjas mielai dalyvauja įvairaus plauko TV šou. Jūsų ten nepamatysi. Kodėl?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Man gaila laiko. Suprantu, kad TV yra reklama, bet ji neturi trukdyti tavo darbui. Tiesa, buvo mane prikalbinę dalyvauti pirmame “Žvaigždžių duetų” projekte.

Teko girdėti, kad susipykote su organizatoriais ir pasitraukėte iš šou anksčiau laiko. Kodėl?

Kai mane įkalbėjo dalyvauti, sakė, kad šou truks trumpiau, nei buvo nuspręsta vėliau. Nebegalėjau dalyvauti, nes reikėjo albumą įrašinėti. Todėl ir pasakiau, kad išeinu. Jie to nesuprato. Vienam vadui užvirė ambicijos. Jis įsivaizduoja, kad yra didis bosas ir gali visiems gyvenimą kontroliuoti. O aš mėgstu pats savo gyvenimą kontroliuoti.

REKLAMA

Čia jūs apie Arūną Valinską?

Galbūt.

Ar jums neskaudu, kad dėl to iširo jūsų draugystė ne tik su A.Valinsku, bet ir su Žilvinu Žvaguliu?

Ką padarysi... Vadinasi, tokia ta ir draugystė buvo...



Ar pramogų versle apskritai įmanoma nuoširdi draugystė?

 Ji buvo prieš kokius dvidešimt metų, kai nebuvo tokios pinigų kalyklos ir konkurencijos kaip dabar.



Ar pats jaučiate konkurenciją?

REKLAMA

Ne. Aš kaip tik džiaugiuosi išvydęs talentingą, jauną muzikantą. Štai neseniai įsigijau Alinos Orlovos kompaktinę plokštelę. Man ji patinka. Nebūtų gėda duoti paklausyti užsieniečiui. Manau, kad TV ir radijas turėtų „pumpuoti” ne Radžį ar YVĄ, o tokius atlikėjus kaip A.Orlova. Apskritai į TV lenda ne tie, kurie turėtų.

Ar dar dainuojate „Šiam pasauly”?

Be abejo. Nors dainai jau per 20 metų, klausytojai jos vis dar pageidauja. Ir nieko čia nepadarysi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar rusiški romansai sulaukė didesnio populiarumo nei lietuviškos jūsų dainos?

Užsakomuosiuose koncertuose organizatoriai romansų pageidauja dažniau nei lietuviškų dainų. Jie ypač patinka vyresnio amžiaus klausytojams.

Ar koncertuojant banketuose neerzina karbonadus žiaumojanti publika?

Dabar to nebėra. Klausytojai tampa kultūringesni. Ne taip kaip anksčiau. Pamenu vienus „Mis Lietuvos” rinkimus viename viešbutyje. Merginos ant scenos su bikiniais vaikšto, o svečių lėkštės pilnos maisto.

REKLAMA

Ar pasitaikė tokių koncertų, kai dėl publikos norėjosi nuo scenos nulipti?

Yra pasitaikę vakarėlių, kai nesupratau, ko čia atvažiavau. Pamatai, kad susirinkusiesiems ne baladžių reikia, o baliaus dainelių. Tokiose vietose nekaip pasijunti Dabar važiuodamas į privačius vakarėlius išsiklausinėju, kokia publika, kokie jos poreikiai.

Privatūs vakarėliai turbūt gerokai pelningesni už oficialius koncertus?

Rengdamas koncertą dėl bilietų visada rizikuoji - susirinks publika ar ne. Jei koncertas sulaukia antplūdžio, gali užsidirbti gerokai daugiau. Pavyzdžiui, privačiame vakarėlyje daugiau nei 7-8 tūkstančių Lt honoraro negali paprašyti, o koncerte, kur žmonių antplūdis, įmanoma net 20 tūkstančių užsidirbti.

REKLAMA

Kitados garsėjote kaip audringų vakarėlių dalyvis. Kas nutiko, kad apsiraminote?

Dauguma, kai buvo jauni, garsėjo kaip vakarėlių dalyviai. Kai esi jaunas, negalvoji, kad laikas labai greitai bėga ir švaistai jį. Aš jau savo „atsitūsinau”. Juk nestrikinėsi 50-ies kaip jaunuolis. Be to, norisi dar daug ką nuveikti gyvenime.

Bet jūs netapote abstinentu?

Ne. Kartais draugų kompanijoje pakeliu taurę. Vadovaujuosi taisykle - kai man gerai, galiu išgerti. Niekada nevartoju svaigalų, kai bloga, nes žinau, kad ryte bus dar blogiau.



Ar privačiuose vakarėliuose atsiranda norinčiųjų pakelti taurę su žinomu dainininku?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visada tokių pasitaiko, bet atsisakau. Jeigu po kiekvieno vakarėlio su visais kilnosi taures - kas ir bus. Be to, grodamas kuriu šventę kitiems, o ne sau.



Ar dar laikotės dietos?

Kartais laikausi, kartais ne. Retkarčiais sveika pabadauti. (Juokiasi.)



Koks esate tėvas (Gytis augina septynerių Urtę ir penkiolikos Dominyką)?

Konkretus ir griežtas. Daug nekalbu, nevaikštau iš paskos ir nebambu. Vaikai turi jausti, kad namuose yra tėvas, o ne bambeklis.

REKLAMA

Kaip vaikai reaguoja į jūsų žinomumą?

Jie prie to pripratę. Nuo vaikystės namuose mato žinomus žmones, todėl ir reaguoja natūraliai. Šiaip vaikai - didžiausi mano gerbėjai. Kartu su žmona jaudinasi prieš koncertus ir džiaugiasi, jei viskas pavyksta.

Ar vaikai paveldėjo jūsų muzikinį talentą?

Atvirai pasakius, neturiu laiko jų muzikinei klausai patikrinti. Auklėju vaikus taip, kad jie patys rinktųsi, kas jiems prie širdies. Mažoji lanko lietuvių liaudies šokius, Dominykas žaidžia krepšinį. Tiesą sakant, nelabai norėčiau, kad mano vaikai pasirinktų muzikanto kelią.

REKLAMA

Kodėl?

Todėl, kad muzikanto profesija labai panaši į kekšės. Ilgą laiką privalai daryti tai, kas tau nepatinka. Tik vėliau, kai užsitarnauji vardą, gali rinktis. Pažiūrėkite, kiek muzikantų groja vestuvėse, baruose. Man irgi teko patirti vestuvių muzikanto dalią. Tačiau visada stengiausi pasiekti daugiau, ir man pavyko.



Su kokiu užsienio atlikėju norėtumėte padainuoti duetu?

REKLAMA
REKLAMA

Niekada apie tai nesusimąsčiau. Gal su Joe Cockeriu, Chrisu Rea.



Ką veikiate laisvalaikiu?

Turiu sodybą netoli Zarasų. Ten praeina visas mano laisvalaikis. Ir jei manote, kad drybsau arba sėdžiu su meškere, klystate. Savo rankomis dirbu visus ūkio darbus: grėbiu lapus, statau. Labai noriu obelų sodą pasodinti. Man tai geriausias poilsis - prasivėdina galva.

Laima Karaliūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų