• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ant galvos vidutiniškai yra apie 100–150 tūkstančių plaukų, todėl visiškai normalu, kad per dieną apie keliasdešimt jų iškrenta. Taip plaukai nuolat keičiasi, tačiau kartais toks plaukų slinkimas gąsdina.

Ant galvos vidutiniškai yra apie 100–150 tūkstančių plaukų, todėl visiškai normalu, kad per dieną apie keliasdešimt jų iškrenta. Taip plaukai nuolat keičiasi, tačiau kartais toks plaukų slinkimas gąsdina.

REKLAMA

Jei atrodo, kad plaukai visiškai neauga arba ima stipriai slinkti, būtina ieškoti priežasčių ir imtis priemonių, TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ aiškino gydytoja.

„Yra 3 plaukų augimo fazės, kada plaukas auga, pradžioje jis yra įsitvirtinimo būsenoje, o vėliau eina į iškritimo fazę ir taip visas ciklas keičiasi ratu. 

Žmonės dažnai klausia, kodėl mano plaukai visada tokie trumpi, auginu visą gyvenimą ir ilgesni nei iki pečių jie užaugti negali, tas ilgis priklauso nuo plauko anageno fazės – kiek jis būna pas mus. Jei turime moteris, kurių plaukai gali užaugti ir iki 1,5 m ilgo, tai reiškia, kad ta anageno fazė yra perdėtai ilga, o tai paveikia genetika“, – aiškino gydytoja dermatovenerologė Renata Kliukienė. 

Anageno fazė – tai aktyvaus plaukų augimo etapas, kuris tęsiasi 2–5 metus. Apie 90 proc. plaukų, esančių žmogaus plaukuotoje dalyje, būna šioje fazėje. Pasak gydytojos, šiuolaikinės dermatologinės priemonės leidžia fazę prailginti.

REKLAMA
REKLAMA

„Darant tam tikras procedūras, kartu koreliuojant su tam tikrais maisto papildais mes galime pasiekti gerų rezultatų. Plaukas tikrai prailgėja, anageno fazė tampa ilgesne. Jei moteris buvo silpnais, lūžinėjančiais plaukais, tai tie plaukai gali būti ir 10 centimetrų ilgesni, atsistato ir pats plaukas, ir šaknis, jų apimtis padidėja“, – teigė R. Kliukienė.

REKLAMA

Su amžiumi plaukų augimas lėtėja, nes trumpėja plauko augimo ciklas. Statistika rodo, kad nuplikimas dėl įvairių priežasčių gresia 1 procentui moterų ir 20 procentų vyrų.

„Pagrindinis dalykas, dėl kurio kreipiasi vyrai, ypač jauno amžiaus nuo 20 iki 50 metų vyrai, tai androgenų hormono sąlygotas plaukų slinkimas. Jis pasireiškia plaukų išretėjimu kaktos, skalpo zonoje ar visišku nuplikimu.

Moterims būna difuzinė alopecija – žiūrint į veidrodį matoma, kad plaukai retėja, jie darosi kaip voratinklis. Tų plaukų kaip ir yra, bet šviečiasi skalpo oda“, – pasakojo gydytoja.

REKLAMA
REKLAMA

Taip gali būti dėl mikroelementų stokos, gretutinių ligų, autoimuninės kilmės ligų.

„Vienas svarbiausių aspektų, kad nereikėtų čiupti įvairiausių priemonių, darytis procedūrų, o kreiptis į gydytoją trichologą“, – sakė R. Kliukienė.

Kaip nustatyti tikslią priežastį ir kaip kovoti su plaukų slinkimu, sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Sveikas rytojus“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12 val. per TV8 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV8 laidą „Sveikas rytojus“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų