Sekmadienį griausmingai atidarytas 2023 m. Lietuvos automobilių slalomo čempionatas. Gustonyse alsavo variklių griausmai, sutraukę į pirmąjį etapą beveik 100 dalyvių.

• „Moterų“ įskaita- dalyvaujama su SGC ar OC klasės automobiliais;

• „Jaunių įskaita“- dalyvaujama su SGC ar OC klasės automobiliais.

Pirmajame čempionato etape gausiausioje „OC“ klasėje pirmąjį sezono auksą iškovojo Aidas Valuckas, tačiau būtent šioje klasėje didžiausia intriga virė tarp antros ir trečios vietos. Antroje vietoje likęs Tomas Markelevičius trasą įveikė per 4 min. 13 s. 383 šimtąsias, o Ovidijus Vaštakas nuo jo atsiliko vos 94 šimtosiomis sekundės.

„FWD“ įskaitoje pergalę namo išsivežė penkiolikametis Agnius Narbutas už savęs artimiausią varžovą palikęs net 19 sekundžių skirtumu. Antroji vieta įskaitoje atiteko Artūrui Kupčiui, o trečioji Aurimui Margevičiui.

Lietuvos automobilių slalomo čempionato I etapas (nuotr. Justas Kuizinas)

„RWD“ įskaitoje nugalėjo kaunietis Aidas Valuckas, nuo jo 4s. atsiliko Darius Morkūnas, o trečiąja vieta džiaugėsi Karolis Šližauskas.

Tadas Petronis džiaugėsi aukso taure „AWD“ įskaitoje, jam už nugaros liko Arūnas Vitkevičius ir Pranas Gustas atitinkamai iškovoję sidabro ir bronzos taures.

Kiekvienais metais gausėjančioje „Moterų“ klasėje pirmoji buvo Laura Kazbarienė, nuo jos nepilnomis 3s atsiliko Olga Židovlenkova, trečioje vietoje liko Ingrida Jakienė.

Dvigubai išaugusi Jaunių klasė nuo pirmojo etapo žada atkaklias kovas viso sezono metu. Pernai metų čempionas Agnius nuo pirmųjų varžybų rodo neįtikėtiną tempą ir artimiausią varžovą sau už nugaros paliko 19s. skirtumu. Kaip ir „OC“ įskaitoje taip ir Jaunių įskaitoje atkakliausia kova vyko tarp naujoko slalomo čempionate Gedimino Užkurėlio, kuris vos 185 šimtosiomis sekundės už nugaros paliko Kornelijų Poškų.

Norintiems išbandyti slalomo subtilybes organizuojama į čempionatą neįtraukiama „Svečių“ klasė. Joje nugalėjo Aurimas Nasickis, antroje vietoje liko Renatas Piragis, o trečioje Andrius Simonaitis.

Antrasis slalomo čempionato etapas kartu su Street Race čempionatu vyks birželio 11 d. Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, kurioje organizatorius žada dar neregėtas konfigūracijas.