REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei Antanas Guoga pasitrauks iš Seimo, jį parlamentaro kėdėje pakeis ne vieną kadenciją Seime dirbęs Artūras Skardžius.

Jei Antanas Guoga pasitrauks iš Seimo, jį parlamentaro kėdėje pakeis ne vieną kadenciją Seime dirbęs Artūras Skardžius.

REKLAMA

Į Seimą A. Guoga pateko pagal Darbo partijos sąrašą. Jame iš trečios rinkiminės sąrašo vietos rinkėjai verslininką ir buvusį europarlamentarą išreitingavo į pirmąją. Tad, A. Guogai atsisakius savo vietos, ji atitenka pirmam už brūkšnio likusiam Darbo partijos sąrašo kandidatui. Šiuo atveju – A. Skardžiui.

Nuo 2000 m. A. Skairdžius keturis kartus išrinktas į Seimą, per šį laiką tiek pat kartų keitė ir partijas. Pirmiausiai priklausė „Naująjai sąjungai“, vėliau socialdemokratams, po skilimo prisijungė prie socialdarbiečių, o prieš 2020 m. Seimo rinkimus papildė Darbo partijos gretas.

Nesėkmingai susiklosčius rinkimų rezultatams, A. Skardžius tapo darbiečio Vytauto Gapšio patarėju Seime. Nors lapkritį V. Gapšys naujienų portalui tv3.lt teigė, kad A. Skardžius jo patarėju dirbs laikinai, šį antradienį patikrinus Seimo puslapį A. Skardžiaus pavardė prie darbiečio patarėjų vis dar įrašyta.

REKLAMA
REKLAMA

A. Skardžiaus pavardė buvo ne kartą linksniuojama žiniasklaidoje ir Seime net sprendžiamas klausimas, ar organizuoti apkaltos procedūrą, bet jam pavyko išsaugoti mundurą.

REKLAMA

Šio parlamentaro kėdė pradėjo drebėti 2017 metais, kai buvo pradėti viešinti politiko interesai energetikoje. Buvo skelbta, kad A. Skardžiaus šeima gauna materialinės naudos iš verslo, susijusio su atsinaujinančių išteklių energetika.

Seimo apkaltos komisija pripažino, kad buvo nustatyta pavienių A. Skardžiaus etikos pažeidimų, bet jie negali būti laikomi šiurkščiais.

Dalis parlamentarų pasigedo viešos apkaltos komisijos medžiagos, kuria remiantis priimtos išvados. Socialdemokratas Julius Sabatauskas teigė, kad parlamentarai negali įsitikinti, kad apkaltos komisijos išvada – teisinga.

REKLAMA
REKLAMA

Apkaltą A. Skardžiui inicijavo grupė Seimo narių. Jų nuomone, A. Skardžius galėjo sulaužyti priesaiką ir šiurkščiai pažeisti Konstituciją, kai jo šeima Šilutės rajone, Čiūtelių kaime, išskirtinėmis sąlygomis išnuomojo žemės sklypus vėjo jėgainėms, o pats Seimo narys teikė įstatymų pasiūlymus dėl atsinaujinančių išteklių energetikos.

Apkaltos komisija domėjosi ir A. Skardžiaus šeimos atsinaujinančios energetikos verslu Baltarusijoje. Mat politiko šeimos iš dalies valdoma įmonė „Investenergostroj“ atsinaujinančių išteklių elektrinių projektą Baltarusijoje finansavo ir Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ banko „Belgazprombank“ paskola, o elektrą įmonė brangiai parduoda Baltarusijos valstybiniam koncernui „Belenergo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priimdama savo išvadą apkaltos komisija rėmėsi ir savo tyrimu, ir prokuratūros nutraukto ikiteisminio tyrimo medžiaga. Apkaltos komisijos medžiagoje nurodyta, kad Seimo nario sutuoktinė Snieguolė Skardžiuvienė už sklypų Čiūtelių kaime nuomą gauna 23 tūkst. 863 eurus per metus, neatskaičius mokesčių. Ši suma apskaičiuota pagal sutarties sąlygas.

Parlamentinės komisijos išvadoje cituojama ikiteisminio tyrimo medžiaga, kad nebuvo nustatyta, jog „A. Skardžius, savo aktyviais veiksmais, būtų daręs kokią nors įtaką žemės nuomos sutarties sudarymui, joje esančiai kainai ir jos kaitai“.

Seimo nario iniciatyvas atsinaujinančios energetikos srityje teisėsaugininkai įvertino, kaip nukreiptas į viešojo intereso gynimą, o dalis įstatymų pataisų projektų buvo parengti su kitais Seimo nariais, todėl negali būti vertinamos kaip vienasmenės iniciatyvos.

REKLAMA

A. Guoga antradienį įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pareiškimą, kad atsisako Seimo nario mandato.

„Po 16 val. buvo gautas Seimo nario A. Guogos pareiškimas dėl Seimo nario mandato atsisakymo. Seimo narys A. Guoga pareiškia atsistatydinantis iš Seimo nario pareigų, pareiškimą jis teikia tvirtai apsisprendęs ir laisva valia“, – sakė VRK pirmininkė L. Matjošaitytė.

Pasak VRK vadovės, A. Guoga prašo jo mandatą naikinti nuo sausio 14 dienos, prašo dėl to šaukti komisijos posėdį, per kurį yra pasirengęs perskaityti prašymą nutraukti jo įgaliojimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų