• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip skelbia „New York Times“, Gruzija JAV ir Europos žvalgybos tarnyboms perdavė įrodymus, atskleidžiančius, jog Rusijos kariuomenė per Rokio tunelį į Pietų Osetiją įsiveržė diena anksčiau, nei Gruzija pradėjo Cchinvalio šturmą.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp įrodymų yra perimto telefoninio pokalbio tarp Pietų Osetijos milicininko, veikiausiai pasieniečio, budėjusio prie Rokio tunelio, bei jo viršininko Cchinvalyje įrašas. Teigiama, kad abu milicininkai naudojosi Gruzijos mobiliojo ryšio operatoriaus „Magti“ paslaugomis.

REKLAMA

Pirmajame pokalbyje, kuris įrašytas rugpjūčio 7 dienos 3 val. 41 min., minėtasis pasienietis, kurio pavardė yra Gasijevas, praneša savo viršininkui, kad rusų pulkininkas paprašė Pietų Osetijos milicininkų patikrinti Rokio tunelyje esančias Rusijos karines mašinas.

Po keliolikos minučių įrašytame antrame pokalbyje Cchinvalyje esantis viršininkas klausia Gasijevo, ar šarvuočiai jau atvyko, ar dar ne. „Šarvuočiai bei žmonės. Taip, prieš 20 minučių, kai aš tau skambinau, jie jau buvo čia“ – atsako viršininkui Gasijevas.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, „New York Times“, kuriam taip pat buvo perduoti minėtieji įrašai, teigia, kad iš pokalbių sunku spręsti apie tai, kiek Rusijos šarvuočių buvo Rokio tunelyje ir ar tuo metu jie jau dalyvavo koviniuose veiksmuose.

Paklaustas, kodėl įrodymai buvo paviešinti prabėgus daugiau nei mėnesiui nuo karo pradžios, Gruzijos vidaus reikalų ministras Vano Marabišvilis atsakė, kad įrašai buvo pamesti, kai per karą žvalgybinis būrys turėjo savo operacijas perkelti iš Tbilisio į Gorį.

Nors Rusija neneigia, kad įrašyti telefono pokalbiai yra tikri, tačiau teigia, jog iš esmės jie neturi jokios reikšmės. Generolas leitenantas Nikolajus Uvarovas, kuris karo metu buvo Gynybos ministerijos atstovas, pareiškė, kad karių judėjimas buvo dalis įprastinės rotacijos, kai vienus Rusijos taikdarius Pietų Osetijoje keičia kiti.

Tačiau JAV pareigūnai teigia, kad pokalbiai įrodo, jog Rusijos kariuomenė anksčiau bandė nuslėpti, kad jų karių judėjimas į Pietų Osetiją prasidėjo anksčiau, nei kad anksčiau pripažino Kremlius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų