REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
63
Diskusija apie alkoholį (nuotr. tv3.lt)

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 3-5 dienomis, vyksiančio festivalio „Granatos Live“ organizatorių laukia nemenki iššūkiai. Visų pirma, jie turi tikėtis, kad nepasikartos tai, kas nutiko pernai, kai Rumšiškėse festivalio metu kilo gaisras.

63

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 3-5 dienomis, vyksiančio festivalio „Granatos Live“ organizatorių laukia nemenki iššūkiai. Visų pirma, jie turi tikėtis, kad nepasikartos tai, kas nutiko pernai, kai Rumšiškėse festivalio metu kilo gaisras.

REKLAMA

Bet dukart į tą pačią vietą žaibas juk netrenkia. Tačiau iššūkių, panašu, bus ir daugiau. Tvarką ir saugumą prižiūrintiems asmenims teks pasitelkti visus savo įgūdžius, mat dar gerokai prieš festivalį socialiniuose tinkluose sukruto tie, kuriems pirmoje vietoje ne muzika ar geras laikas, o noras prisigerti.

Iš to, ką pavyko perskaityti „Facebook“ grupėje kilusioje diskusijoje, akivaizdu, kad organizatoriams teks rimtai padirbėti, jog festivalio teritorijoje nesišlaistytų alkoholio ar narkotinių medžiagų padauginę asmenys.

Iššūkis – alkoholis

Pasirodo ne renginio programa ar kur pasistatyti palapinę, o tai, kaip per apsaugą prasinešti alkoholio. Tai kai kuriems „Granatos Live“ dalyviams yra didžiausias iššūkis.

REKLAMA
REKLAMA

O patarimų vienoje „Facebook“ grupėje apstu. Tiesiog rinkis. Vieni siūlė papirkti prie įėjimo budėsiančius savanorius. Kiti susipilti alkoholį į sultis ar kitus saldžiuosius gazuotus gėrimus.

REKLAMA

Beje, apie pastarąjį patarimą savo įdomią nuomonę išsakė internautas Povilas: „Nepaeis šitas. Jau pernai mačiau, kaip apsauga trenkia kolos butelį į stalą. Jei turinys mažiau burbuliuoja, tada iškart aišku, jog ten prileista alkoholio. Tad lengvai nepraeisit. Atsuka, uosto.“

Kiti rekomendavo atvykti anksčiau ir paslėpti alkoholį. Bet jei to nepadarė iki liepos 27 d., tai šis taip pat abejonių keliantis planas nebeturėtų išdegti. Mat nuo liepos 27 d. prie Rumšiškių muziejaus jau budi papildomos pajėgos, kurios tikrina įeinančius asmenis. Nors praėjusiais metais esą tokiu būdu pavyko alkoholį paslėpti.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti siūlė slėpti alkoholį maisto produktuose, net traškučių pakeliuose. O vienas gudruolis merginoms patarė rinktis gerokai didesnes liemenėles ir alkoholį slėpti gan intymioje vietoje.

Internautas Paulius patarė alkoholį palikti automobilyje, o naktį ateiti prie jo ir išėmus alkoholį permesti jį per tvorą. Esą jam taip pavyko padaryti praėjusiais metais. Tad kodėl nepabandžius ir šiemet?

Iš šimtų diskusijoje paliktų komentarų – akivaizdu, kad apsaugos darbuotojų laukia daug darbo.

Sukrečiantis gaisras

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad artėjant „Granatos Live“ festivaliui Rumšiškių Liaudies buities muziejus bei festivalio atstovai sakė besiimantys maksimalių saugumo priemonių po pernai renginio metu kilusio gaisro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Festivalyje sudegę keli Mažosios Lietuvos pastatai jau beveik atstatyti ir organizatoriai tikisi, kad darbai bus baigti artimiausiomis savaitėmis. Viena „Granatos Live“ organizatorių Goda Deksnytė teigė, jog sėkmingas sudegusių pastatų atstatymas padeda išlaikyti gerus santykius tarp muziejaus ir festivalio atstovų.

Šių metų festivaliui organizatoriai ruošiasi imdamiesi specialių saugumo priemonių, kurias teigia parengę konsultuojantis su ekspertais. Rugpjūčio 3-5 dienomis vyksiančio renginio metu kiekvienam muziejaus pastatui stebėti bus skirta po atsakingą žmogų. Kilus pavojui jis turėtų iškviesti priešgaisrinės tarnybos ekipažus. Festivalio teritorijoje bus griežtai draudžiama dalyviams kurti bet kokią ugnį.

REKLAMA

Priėmė sprendimą

Po praėjusių metų incidento, kai per festivalį visiškai sudegė ekspozicijos XX a. pradžios gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas, Rumšiškių liaudies muziejus svarstė nebeleisti renginiui vykti jo teritorijoje.

Muziejaus direktorė Violeta Reipaitė sakė, jog persigalvoti privertė pasirašyta sutartis su festivalio organizatoriais. Pasak direktorės, kontraktas tarp festivalio rengėjų ir muziejaus galioja iki 2019 metų. Ji patvirtino, kad po pernykščio gaisro muziejaus nuomos kaina festivaliui padidėjo, tačiau nei viena pusė sumos atskleisti nesutiko. Po pernykščių įvykių sutartyje buvo sugriežtintos kai kurios saugos nuostatos.

REKLAMA

Muziejaus direktorė tvirtino esanti patenkinta „Granatos Live“ organizatorių užtikrintais pastatų projektavimo ir atstatymo darbais.

Svarbiausia – saugumas

Festivalio metu budės keturios priešgaisrinės mašinos, trys vandens autopompos, apie 180 savanorių. Jie festivalio metu visą parą budės prie muziejaus statinių su priešgaisrinėmis priemonėmis.

Prie vartų budės festivalio organizatorių apsauga kartu su muziejaus saugos darbuotojais, kuri tikrins atvykstančius automobilius ir asmenis festivalio pasiruošimo metu nuo liepos 27 dienos iki rugpjūčio 4 dienos imtinai.

Po pernai festivalio metu įvykusio gaisro buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrimui vadovaujantis prokuroras Mindaugas Šukys teigė besitikintis, kad ikiteisminio tyrimo išvados bus paruoštos rugpjūčio pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų