REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Google“ trečiadienį paskelbė planus investuoti 1 mlrd. JAV dolerių į prieigos prie interneto bei startuolių plėtrą Afrikoje.

„Google“ trečiadienį paskelbė planus investuoti 1 mlrd. JAV dolerių į prieigos prie interneto bei startuolių plėtrą Afrikoje.

REKLAMA

Penkerius metus truksianti investicija apims finansavimą „Google“ povandeninio kabelio „Equiano“ tiesimui – dideliam privačiam infrastruktūros projektui, kurio bus siekiama padidinti interneto greitį žemyne.

„Kai galvojame apie mūsų, kaip įmonės, misiją, kalbame apie pasaulinį informacijos organizavimą ir jos visuotinį prieinamumą bei naudingumą“, – naujienų agentūrai AFP teigė „Google“ vadovas Afrikoje Nitinas Gajria.

„Negalime pretenduoti į savo misijos „universalumą“, jei efektyviai neaptarnausime 1,3 mlrd. žmonių Afrikoje“, – pridūrė jis.

Pasak N. Gajrios, šiandien Afrikoje internetu naudojasi „300 mln. žmonių, o per ateinančius penkerius metus, tikimasi, dar 300 mln. prisijungs prie interneto“.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai tiesiog neįtikėtinai įdomu, atsižvelgiant į besivystantį technologijų kraštovaizdį“, – pridūrė bendrovės atstovas.

Pasaulio banko duomenimis, interneto patikimumas yra didelė problema Afrikoje, kur mažiau nei trečdalis žmonių yra prisijungę prie plačiajuosčio ryšio.

REKLAMA

Visgi žemynas, kuriame beveik pusė gyventojų yra jaunesni nei 18 metų, yra perspektyvi rinka.

Tikimasi, kad „Google“ povandeninis interneto kabelis „Equiano“, sujungiantis Afriką ir Europą, bus pradėtas eksploatuoti iki 2022 metų antrosios pusės, pranešė N. Gajria.

Pirmą kartą apie projektą, pavadintą XVIII amžiuje gyvenusio rašytojo ir kovotojo prieš vergovę Olaudah Equiano vardu, buvo paskelbta 2019 metais.

„Google“ teigia, kad įgyvendinus projektą, interneto kainos Afrikoje sumažės 21 proc., taip pat penkis kartus padidės ryšio greitis Nigerijoje ir beveik trigubai – Pietų Afrikoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų