0

Sekmadienį Milane pasibaigusių prestižinių 95-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Giro d'Italia“ nugalėtoju tapo lietuvio Ramūno Navardausko komandos draugas kanadietis Ryderis Hesjedalis („Garmin-Barracuda“).

31-erių metų dviratininkas tapo pirmuoju Kanados atstovu, laimėjusiu šias lenktynes.

Varžybose, kurias sudarė 21 etapas, antrąją vietą užėmė prieš paskutinįjį etapą pirmavęs ispanas Joaquinas Rodriguezas („Katiuša“). Jis nugalėtojui pralaimėjo 16 sek. Trečioje vietoje - belgas Thomas De Gendtas („Vacansoleil-DCM“, +1.39).

Pirmą kartą nuo 1995 metų tarp prizininkų nepateko nė vienas Italijos dviratininkas.

R. Navardauskas užėmė 137-ąją vietą (+4:25.05).

24-erių metų Lietuvos čempionas su komandos draugais laimėjo ketvirtąjį etapą - komandų atskiro starto lenktynes. Po jų R. Navardauskas buvo tapęs varžybų lyderiu. Rožinių „Giro“ lyderio marškinėlių iki šiol nebuvo vilkėjęs nė vienas Lietuvos dviratininkas. Ramūnas lyderio poziciją prarado po šeštojo etapo.

Iš 198 startavusių dviratininkų klasifikuoti 157. Tomas Vaitkus („Orica-GreenEdge“) iš lenktynių pasitraukė 17-ajame etape. 30-metis lietuvis 11-ajame etape finišavo trečias.

Paskutinį etapą - 28,2 km atskiro starto lenktynes - sekmadienį laimėjo 36-erių metų italas Marco Pinotti („BMC Racing“). Jis distanciją įveikė per 33 min. 6 sek. (vid. greitis - 51,117 km/h). Prieš paskutinį etapą antras buvęs R. Hešedalis (+1.09) užėmė šeštąją, o buvęs lyderis Ch. Rodrigesas (+1.56) - 26-ąją vietas.

R. Navardauskas (1.54) paskutiniame etape buvo 23-ias.