Anykščiuose baigėsi tris dienas trukęs Lietuvos plaukimo trumpajame baseine čempionatas. Jame išdalytas 41 medalių komplektas, dėl kuri kovojo kone 270 pajėgiausių šalyje plaukikų.

Geriausiu čempionato plaukiku, pasiekusiu aukščiausius rezultatus, pripažintas Danas Rapšys. Į pirmenybių pajėgiausių sportininkų penketuką taip pat pateko Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas, Tadas Duškinas ir Deividas Margevičius.

Medalių dalybos paskutinę čempionato dieną prasidėjo dar atrankoje, kurioje tiek vyrai, tiek moterys varžėsi dėl nugalėtojų vardo estafetėse 4 x 200 m laisvu stiliumi.

Panevėžio „Žemynos“ ketveriukė – D. Rapšys, Simonas Bilis, A. Šidlauskas ir jaunasis Aleksas Savickas – paskutiniuose metruose išplėšė pergalę iš Kauno sporto mokyklos „Startas“ komandos, aplenkdami varžovus 0,8 sek. – 7 min. 37,65 sek. Bronza atiteko Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro komandai.

Moterų plaukime intrigos nebuvo. Kauno SM „Startas“ pirmoji komanda (Viktorija Šulgaitė, Liepa Kluonytė, Ema Balčiūtė, Marija Rutkauskaitė) ne tik finišavo nuo varžovių atsiplėšusi ryškia persvara, o ir pagerino šalies rekordą – 8 min. 32,56 sek.

Prestižinėje 50 m laisvo stiliaus rungtyje triumfavo jos favoritas Simonas Bilis. Jis nuotolį įveikė per 22,15 sek. Antrąją vietą užėmė Tomas Sungaila, o trečiąja pasidalijo Deividas Margevičius ir Povilas Strazdas, distanciją įveikę identišku laiku.

Moterų sprinte nugalėjo eilinį aukso medalį čempionate individualiose rungtyse iškovojusi Diana Jaruševičiūtė, takelyje užtrukusi 25,88 sek. Šalia jos ant apdovanojimų pakylos užlipo šiaulietės Eva Gliožerytė ir Greta Pleikytė.

Atkaklios kovos laukta vyrų 50 m krūtine plaukime, kur dėl aukso kovojo du šalies rinktinės nariai Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas. Kaip ir dvigubai ilgesniame nuotolyje, nugalėtoju užtikrintai tapo Anykščių baseine savo karjerą pradėjęs G. Titenis, kuriam iki šalies rekordo pritrūko 0,04 sek. – 26,41 sek. Bronza džiaugėsi Marijampolės sporto mokyklos auklėtinis Eisvinas Šileris.

Trečiąjį titulą čempionate iškovojo Agnė Šeleikaitė. Ji įrodė savo pranašumą toje pačioje moterų rungtyje. Finale ji aplenkė vilnietę Kotryną Teterevkovą ir „Starto“ atstovę Godą Overlingaitę – 31,35 sek.

Gytis Stankevičius niekam neleido suabejoti savo pranašumu 100 m plaukime nugara ir taip pat pelnė trečiąjį aukščiausios prabos apdovanojimą. Jis nuotolį įveikė per 53,14 sek. ir ryškia persvara už savęs paliko šiaulietį Alaną Tautkų bei kaunietį Roką Juozelskį.

Dvigubai ilgesniame nuotolyje be didesnių sunkumų auksą iškovojo Ugnė Mažutaitytė, distanciją nugara nuplaukusi per 2 min. 12,93 sek. Sidabrą į savo sąskaitą įsidėjo panevėžietė Erika Martišiūtė, bronzą – Didžiojoje Britanijoje besimokanti Gerda Vasiliauskaitė.

400 m laisvu stiliumi vyrų rungtyje kova vyko tarp vilniečio Povilo Strazdo ir kauniečio Deivido Ivanausko. Vis tik antrojoje distancijos pusėje išryškėjo Lietuvos rinktinės plaukiko pranašumas. Auksą jis iškovojo finišą pasiekęs per 3 min. 56,09 sek. Trečiasis atplaukė Kaunietis Gedvydas Masiulis.

Tos pačios rungties moterų plaukimą laimėjo kaunietė Liepa Kluonytė, pasiekdama asmeninį rekordą. Jos rezultatas – 4 min. 27,24 sek. Medalius taip pat iškovojo alytiškė Greta Gataveckaitė ir kaunietė Ema Balčiūtė.

Į sportininkų, iškovojusių tris aukso medalius, sąrašą pateko A. Šidlauskas, buvęs greičiausias 200 m kompleksiniame plaukime. Jis finišavo per 1 min. 58,35 sek., pagerindamas asmeninį karjeros rezultatą. Tuo pačiu tai buvo septintasis panevėžiečio čempionate iškovotas trofėjus. Antras atplaukė kaunietis Eimantas Milius, bronza atiteko vilniečiui Vyteniui Vaišvilui.

Perpus trumpesnę to paties plaukimo būdo moterų rungtyje pirmoji atplaukė D. Jaruševičiūtė, pelniusi penktąjį auksinį apdovanojimą ir pasiekdama asmeninį rungties rekordą – 1 min. 5,13 sek. E. Gliožerytei atiteko sidabras, o ant trečiojo laiptelio užlipo U. Mažutaitytė.

Trys šalies rinktinės nariai medalius dalijosi 100 m peteliškės rungtyje. Jos nugalėtoju tapo D. Rapšys, laimėdamas trečiąjį titulą bei pagerindamas sau priklausiusį Lietuvos rekordą – 50,79 sek. Antrasis finišo sienelę palietė D. Margevičius, bronzos medalis atiteko T. Duškinui.

200 m peteliške tarp moterų aukso medalį užtikrintai laimėjo Beatričė Kanapienytė, aplenkusi panevėžietes Dominyką Rapšytę ir Eriką Martišiūtę. Distancijoje kaunietė užtruko 2 min. 19,36 sek.

Čempionatą užbaigė mišri kombinuota estafetė 4 x 100 m. Ją užtikrintai laimėjo Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (G. Stankevičius, B. Kanapienytė, A. Šeleikaitė ir T. Sungaila) – 4 min. 20,00 sek. Tuo metu sidabro likimą nulėmė 0,06 sek. – tokia persvara antrąją vietą iškovojo Vilniaus MSC 2-ojo komanda, aplenkusi savo 1-ąją komandą.