REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas iš trijų lietuvių kovoja su būsena, kuomet atsigulęs negali užmigti. Nemiga iš tiesų pripažįstama šio laikmečio rykšte ir, deja, ji jaunėja.

Vienas iš trijų lietuvių kovoja su būsena, kuomet atsigulęs negali užmigti. Nemiga iš tiesų pripažįstama šio laikmečio rykšte ir, deja, ji jaunėja.

REKLAMA

Apie tai, kaip įveikti nemigą ir kaip elgtis naktį pabudus ir supratus, kad nebegali sudėti gluosto, tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su baleto soliste Kristina Tarasevičiūte ir farmacininke, vaistinės  „Sveikatos pasaulis“ viena iš įkūrėjų Rūta Trakšele.

Pažadina naktimis

Garsi baleto solistė Kristina sako, kad jau daugiau nei vienuolika metų ją kankina, jos teigimu, panikinė nemiga, kuomet prabudusi viduryje nakties ji ima mintyse atlikinėti nepadarytus darbus, prisimena nebaigtus projektus ir visus reikalus.

„Tipinės nemigos, kad atsigulusi negalėčiau užmigti, aš neturu. Vakare krentu kaip laps. Kartais jau 22 valandą su manimi neįmanoma susišnekėti, nes nuo krūvio būnu tiesiog pervargusi.

REKLAMA
REKLAMA

Viskas yra kitaip – aš turiu kitokią nemigą ir ji mane pažadina naktį. Prasideda panikinė nemiga, kai mane ima kankinti įvairūs klausimai ir nerimas dėl neišspręstų reikalų, projektų ir nebaigtų darbų. Atrodo, kad turiu tuos klausimus būtinai spręsti naktį.

REKLAMA

Aš ieškau gyvenimo prasmės iki 5 valandos ryto mintys sukasi ratu, pasaulis tiesiog griūna“, – laidoje kalba menininkė.

Tęsiasi 11 metų

Jos teigimu, panikinė nemiga nėra medicininė diagnozė – Kristina pati sugalvojo tokį pavadinimą, kuris idealiai atitinka jos pojūčius, kurie apima naktimis.

 „Bandau užmigti, nejungiu televizoriaus, nesinaudoju ekranais, nes žinau, kad jeigu dar labiau į tai įsisuksiu, miegas išvis nebeateis.“

Kristina laidoje prisiminė, kad nemiga jai prasidėjo studentavimo periodu, kai turėjo viską suderinti vienu metu – studijas, mokslus, pamokas kitiems. „Po mokyklos aš pradėjau karjerą, o studentavimo laikas prasidėjo nuo 24 metų. Būtent tada ir susipažinau su nemiga. Atsirado nemiga, perkrovos. Studijavau, mokiausi, mokiau kitus – nebuvo jokios pauzės.

REKLAMA
REKLAMA

Viskas mano gyvenime vertėsi. Šokau fiziškai, dirbau psichologiškai. Ir dabar yra taip, kad nemiga dažniausiai ateina prieš premjeras, didelius įvykius. Būtent dėl to labai siūlau į nemigą žiūrėti rimtai ir ypač tiems žmonėms, kurie yra psichologiškai jautresni. Šias bėdas reikia spręsti.“

 

Dirbo 27 dienas iš eilės

Pasak baleto solistės, žmogus, išvargintas nemigos, rizikuoja patirti sunkią traumą, gali nukristi, nusiversti nuo laiptų ar tiesiog susižaloti nuo nuovargio ir išsekimo.

Mergina prisiminė, kad yra buvęs periodas, kai ji dirbo iš eilės 27 dienas, neturėdama laisvadienių. „Man tada baigėsi labai blogai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Man statė lašelines, burnoje atsirado žaizdos, psichozė buvo pasiekta aukščiausiu lygiu. Vaidmenys ėjo vienas po kito, aš kartais pasimesdavau, kur realybė, o kur – įsivaizduojamas pasaulis. Tada tikrai buvo suvokimas, kad aš nieko nebenoriu“, –  pasakoja balerina ir prisimena, kad po šio periodo atsistatymas truko ilgiau nei pusmetį.

Lietuviai ieško vaistų 

Savo ruožtu laidoje dalyvavusi farmacininkė Rūta Trakšelė sako, kad nemiga iš tiesų yra šio amžiaus rykštė, paliečianti vis daugiau jaunų ir energingų žmonių.

„Vienas iš trijų yra paliestas nemigos, o tai – dideli skaičiai. Ką jau kalbėti apie tai, kad vaikai, sulaukę šešerių metų, nebegali užmigti, juos nuolat lydi įtampa dėl mokslų, būrelių, pamokų bei įtempto gyvenimo būdo.

REKLAMA

Būtent įtemptas gyvenimo būdas ir nuolatinis skubėjimas žmones varo į vaistines. Jie kreipiasi į medikus, vaistines, skuba pirkti cheminius preparatus, galinčius padėti užmigti. Tačiau kartais reikėtų pabandyti daryti gyvenimo būdo korekcijas.

Tai tikrai opi tema, susijusi su nuolatiniu bėgimu. Viskas pasijaučia tada, kai lieki vienas su savimi. Tada nebegali pailsėti, imi spręsti problemas, nes dienos metu, per darbus ir įtampą, tu nespėji to padaryti“, – kalba farmacininkė Rūta Trakšelė.

Apie tai, kaip įveikti nemigą ir kokios ligos gresia susidūrus su nemiga, žiūrėkite tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:01 temos, pašnekovių pristatymas

00:30 Kristinos Tarasevičiūtės nemiga

02:30 panika atsirado studijų laikais

03:30 nemiga – dažna problema

04:48 kaip sau padėti

06:00 nemiga išbalansuoja

07:30 nemiga gadina gyvenimą

10:00 negalima pradėti gydymo nuo vaistų

12:00 vaistai nuo nemigos vaikams

14:55 nemiga lydi 11 metų

16:50 prie nemigos įmanoma priprasti

19:50 kokybiško miego trukmė

22:30 ekranų šviesa prabudina

24:30 šis maistas budina ir kelia kraujospūdį

27:00 persivalgymas skatina nemigą

31:00 kava – kartą per dieną

35:00 nemigo ir streso reikšmė

36:45 atsisveikinimas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų