132
Lietuva – Graikija  (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Pasaulio taurėje lietuviai iškovojo skambiausią pergalę per pastaruosius 7 metus mūsų šalyjes krepšinyje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai 92:67 pervažiavo Graikijos rinktinę ir pateko tarp 8 geriausių pasaulio komandų.

132

Tuo metu Graikijai šis čempionatas baigsis jau sekmadienį, nes jie žengti tolyn šansų nebeturi.

Po šio pralaimėjimo Graikijos rinktinės treneris Dimitris Itoudis sveikino Lietuvą ir išskyrė Donato Motiejūno tritaškį antrojo kėlinio pabaigoje.

„Sveikininu Lietuvą ir linkiu jai sėkmės. Rungtynes pradėjome  pakankamai gerai, demontstravome gerą puolimą bei gynybą ir taip įgavome apčiuopiamą pranašumą. Kai rezultatas buvo 58:61, lietuviai surengė gerą ataką, Donatas Motiejūnas pataikė tritaškį, kuris mus skaudžiai nubaudė. Pražangas iki bonuso situacijos galėjome išnaudoti geriau. Antroje mačo dalyje Lietuva pataikė 12 iš 16 tritaškių, tai mus nužudė, o varžovai įgavo pasitikėjimo.

Tu turi išlaikyti tęstinumą, kovoti ne vieną kėlinį, o keturis. Po tokių pralaimėjimų gali tapti stipresniu, kietesniu, protingesniu. Nepaisant netekčių vyrai norėjo padėti šaliai ir būti gerais komandos draugais. Tokią dvasią turėsime toliau. Nepatekome į geriausių aštuonetą, bet turime dar vienerias rungtynes. Norime didžiuotis savimi, savo šalimi.“, – sakė D.Itoudis.