Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse pirmadienį į kovą stoja pirmoji Lietuvos olimpietė Gabrielė Leščinskaitė. 25-erių sportininkė varžėsi biatlono 15 km asmeninėse lenktynėse.

Olimpinių žaidynių debiutantė pirmoje savo olimpinėje rungtyje preliminariai užėmė 61 vietą.

G. Leščinskaitė šaudykloje prašovė 4 kartus ir distancijoje sugaišo 51 min. 39,2 sek. Nuo olimpine čempione tapusios vokietės Denisės Herrmann lietuvė atsiliko 7 min. 26,5 sek.

Varžybose iš viso startavo 87 biatlonininkės, o finišavo 86. G. Leščinskaitė pranoko 25 varžoves.

Biatlono asmeninės lenktynės specifinės tuo, kad už kiekvieną klaidą šaudykloje sportininkėms prie galutinio laiko pridedama baudos minutė.

Kartą prašovusi D. Herrmann nuotolį įveikė per 42 min. 46,5 sek.. Sidabrą iškovojo prancūzė Anais Chevallier-Bouchet (+12,6; 1 klaida), o bronzą laimėjo norvegė Marte Olsbu Roeiseland (+22,0; 2). Iki medalio vos poros sekundžių pritrūko olimpinių žaidynių debiutantei vokietei Vanessai Voigt (+22,1; 1).

33 metų D. Herrmann olimpine čempione tapo pirmą kartą karjeroje. Ji taip pat turi olimpinė bronzos medalį, iškovotą 2014 m. Sočyje su Vokietijos moterų estafečių komanda.

Varžybų įrašas:

Antradienį Pekino olimpinėje biatlono trasoje turėtų Lietuvos biatlonininkų kvartetas. Vyrų asmeninėse 20 km lenktynėse varžysis Vytautas Strolia, Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis ir Linas Banys.