17
Elektrėnų „Energija“ – „Juodupė“ 5:2 (nuotr. Organizatorių)

Lietuvos ledo ritulio čempionato finale sužaistos pirmosios rungtynės, kuriose Elektrėnuose vietos „Energija“ 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) nugalėjo „Juodupę“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

17

Nervingai prasidėjusiose rungtynėse abi komandos bandė viena kitai primesti kietą žaidimą ir dažnai naudojo jėgos veiksmus.

„Energija“, įgijusi teritorinę persvarą, greitai ją pavertė įvarčiu, kai po užsitęsusios atakos pasižymėjo Rolandas Aliukonis (05:47).

Netrukus „Juodupė“ prasižengė ir Aivaras Bendžius (08:12) pasinaudojo kiekybine persvara.

„Juodupė“ po Edgaro Protčenkos pražangos sulaukė savojo šanso ir Rokas Bazys sušvelnino skirtumą iki 1:2.

Juodupėnai, raginę aistruolius energingai palaikyti ir bandę spausti varžovus, su užduotimis nesusitvarkė patys. Baudos minutės kišo koją pirmą kartą į finalą patekusiai komandai, o geriau sukomplektuota ir fiziškai pasiruošusi „Energija“ žaibiškai pasinaudojo progomis. Per nepilnas dvi minutes Aimas Fiščevas pasinaudojo kiekybine persvara (37:30), kalė dar vieną įvartį (39:16) ir komandos išėjo ilsėtis esant rezultatui 4:1.

Trečiajame kėlinyje saugiai pasijutę šeimininkai leido sau atsipalaiduoti ir ėmė pažeidinėti taisykles, tačiau tai „Juodupei“ nė kiek nepadėjo ir nepavyko pasinaudoti nė vienu iš trijų pašalinimų.

Tuo metu „Energija“, sulaukusi pirmojo varžovų pašalinimo kėlinyje, smeigė įvartį, kurį pelnė Aurimas Gaidauskas (55:27).

Ir šioje situacijoje Rokiškio rajono komanda vėliavos nekėlė. Pavelas Jermakovas (56:18) sušvelnino skirtumą iki 2:5.

Juodupėnai, palaikomi aistruolių, pakilo į lemiamą šturmą, privertė varžovus du kartus prasižengti, tačiau laiko buvo likusios kelios sekundės. „Juodupė“ pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju po 30 sek. pertraukėlės, tačiau įvarčio pelnyti nebepavyko ir „Energija“ šventė pergalę.

Rungtynėse „Energija“ į varžovų vartus metė 37 kartus, „Juodupė“ atsakė 22 metimais.

Antrasis serijos mačas įvyks sekmadienį, 16 val., Elektrėnuose.

„Mažai laiko jėgos atgauti po pusfinalio, tad ir rungtynių pradžia buvo vangi, ir pabaigoje pritrūkom jėgų. Antrasis mačas jau sekmadienį, bus dar sunkiau“, – po dvikovos sakė „Juodupės“ vyriausiasis treneris Antanas Gricius.