Kovingai ir pasiaukojamai kovoję Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai buvo arti pergalės kauniečių pageidavimu dukart nukeltose rungtynėse su šalies čempionu FBK „Kaunu“. Vis tik žalgiriečiai leido svečiams antrojo kėlinio pabaigoje išlyginti rezultatą ir iš sostinės išsivežti vieną tašką - 1:1.

Žalgiriečiai ramiai gynėsi nuo „Kauno“ atakų ir atsakydavo pavojingais išpuoliais. Mūsų klubo gretose šį sezoną pirmą kartą rungtyniavo patyręs Tomas Ražanauskas, demonstravęs sumanų žaidimą ir juvelyrinius perdavimus.

17-ą minutę T.Ražanauskas tolimu smūgiu sudrebino „Kauno“ vartų skersinį. Kauniečiai dvi pavojingas situacijas prie šeimininkų vartų sukūrė tik pačioje kėlinio pabaigoje. Smūgiuodamas iš toli brazilas Rafaelis Ledesma pataikė į virpstą, o Linas Pilibaitis kamuolio į vartus vos nenukreipė galva.

Antrasis kėlinys vyko pagal tą patį „scenarijų“. 60-ą minutę T.Ražanauskas po meistriškos pauzės į baudos aikštelę išvedė Arminą Vaskelą, kuris pažeme pasiuntė kamuolį į tolimąjį apatinį vartų kampą. Tai buvo antrasis 18-mečio „Žalgirio“ saugo įvartis A lygoje.

Kauniečiai rezultatą išlygino 80-ą minutę, kai savo 10-ąjį įvartį šį sezoną įmušė R.Ledesma. Brazilas baudos smūgiu bandė perduoti kamuolį komandos draugams, bet šis atsimušęs į žemę atsidūrė vartuose. Įvarčio bendraautoriumi galima vadinti Artūrą Rimkevičių, kuris šoko prie kamuolio, suklaidindamas žalgiriečių vartų sargą Ernestą Šetkų.

Rungtynėms baigiantis žalgiriečiai buvo kur kas arčiau pergalės, nei kauniečiai. „Žalgirio“ kapitonas Igoris Morinas ir T.Ražanauskas po staigių atakų buvo atsidūrė vieni prieš kauniečių vartininką iš Argentinos Estebaną Dreerį. I.Morino smūgį argentinietis spėjo atmušti koja, o T.Ražanauskui nepavyko gerai pataikyti į kamuolį bet vilniečiams smūgiai nepavyko. Žalgiriečiams iki ketvirtosios iš eilės pergalės trūko visai nedaug.

Komandą kaip visuomet fantastiškai palaikė pietų IV tribūnos fanai.

„Žaisti atvirą futbolą su „Kaunu“ būtu buvusi savižudybė. Pasirinkome kontratakų taktiką ir galėjome laimėti. Manau, kad kovingumu mūsų futbolininkai pranoko kauniečius“, - sakė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Mindaugas Čepas.

„Kauno“ trenerių štabo atstovas baltarusis Andrejus Zygmantovičius padėkojo „Žalgiriui“ už sutikimą šias rungtynes iš sekmadienio perkelti į antradienį. „Dalyvaujame UEFA taurės turnyre, todėl mums yra sudėtinga. Atvirai sakant, „Žalgiris“ savo žaidimu nustebino. Išlyginę rezultatą puolėme mušti antrojo įvarčio ir vos už tai nebuvome nubausti”, - pabrėžė A.Zygmantovičius.

Jis sakė, kad per rytdienos Baltijos lygos pusfinalio rungtynes su Latvijos čempionu „Ventspils“ klubu „Kaunui“ atstovaus šiandien su „Žalgiriu“ nežaidę futbolininkai

Sekmadienį mūsų klubo laukia nauja akistata su kauniečiais. Šios IV rato rungtynės vyks Kaune.