Vilniaus „Lietuvos rytas“ įsibėgėja – Europos taurės rungtynėse trečiadienį Tomo Pačėso auklėtiniai patiesė turnyro favoritus Maskvos srities „Chimki“ krepšininkus. Pergalės kalviu tapo Davidas Loganas, pataikęs lemiamą paskutinį metimą aidint finalinei rungnių sirenai - 93:91.

Sostinės klubas į savo sąskaitą įsirašė antrą pergalę. Pergalė juo saldesnė, kad „Chimki“ laikomas ne tik grupės, bet ir viso Europos taurės turnyro favoritu. Pirmose tarpusavio rungtynėse išvykoje prieš daugiau nei mėnesį „Lietuvos ryto“ ekipa buvo patyrusi pralaimėjimą 71:76.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, pabėgę į priekį 14:7. Tačiau netrukus vilniečiai pagerino gynybą prieš varžovų derinį du prieš du ir kelis kartus sėkmingai užpuolę ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą.

Tik dvi klaidos kėlinio pabaigoje neleido pirmauti po pirmo kėlinio – 22:22. Antrasis kėlinys klostėsi lyg važiavimas amerikietiškais kalniukais – „Chimki“ kėlinį pradėjo penkiais taškais be atsako, tada jau vilniečiai atsakė savo spurtu, tada – vėl rusai. Įpusėjus kėliniui jie pirmavo 32:28. Netrukus jau „Lietuvos rytas“ mėgavosi spurtu 9:0 ir pirmavo 39:34.

„Chimki“ jau buvo priartėję, bet galinga kėlinio pabaiga, kurią vainikavo D.Gordono dėjimas, leido pirmauti vilniečiams 47:42. Trečią kėlinį sėkmingiau pradėjo vilniečiai, bet kėlinio viduryje D.Gordonas buvo nubaustas nesportine pražanga, dėl audringos reakcijos technine pražanga nubaustas ir Tomas Pačėsas.

Dar po kelių minučių C.Fisheris taip pat buvo nubaustas technine pražanga ir vilniečių pranašumas ištirpo. Kėlinį įspūdingu metimu pabaigęs Davidas Loganas leido „Lietuvos rytui“ pirmauti 74:70. Vilniečiai kurį laikė turėjo šešių taškų pranšumą, bet du „Chimki“ tritaškiai jį ištirpdė iki taško. Netrukus „Chimki“ užsidirbo nesportinę pražangą, Artūras Gudaitis įspūdingai blokavo varžovo metimą, o D.Gordonas pelnė dvitaškį – 89:84.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes „Lietuvos rytas“ įgijo penkių taškų persvarą, bet per mažiau nei trisdešimt sekundžių ją išvaistė – 89:89. Komandos apsikeitė keliomis sėkmingomis atakomis, bet lemiamomis akimirkomis kamuolys priklausė vilniečiams – įspaustą į kampą D.Loganas metė sudėtingą metimą, bet jis pasiekė tikslą – pasiekta antra pergalė per penkerias rungtynes.

„Lietuvos rytas“: Drew Gordonas 21, Davidas Loganas 16 (2/10 trit.), Deividas Gailius 14, Artūras Gudaitis 12 (15 atk. kam., 30 n.b.), Corey Fisheris 11, Rokas Giedraitis 7.

Chimki“: Aleksejus Švedas 22, Earlas Rowlandas 16, Stanislavas Ilnickis 14, Marko Todorovičius 13, Jegoras Vialcevas 10.