Dviejų Europos taurės turnyro dalyvių dvikova naujoje Prienų arenoje tapo tikra dovana krepšinio mėgėjams. Fantastiškai sužaidusio Dainiaus Šalengos vedamas Prienų „Rūdupio“ (7/2) klubas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) dvikovoje 90:88 (17:17, 17:27, 31:15, 25:29) įveikė Vilniaus „Lietuvos ryto“ (8/1) ekipą.

Chaotiškai prasidėjusiose rungtynėse abi komandos sunkiai rinko taškus, todėl sužaidus pusketvirtos minutės vilniečiai buvo priekyje vos 3:2. Penkis taškus iš eilės pelnęs Dainius Šalenga persvėrė rezultatą „Rūdupio“ naudai (7:5), tačiau Tyrese'as Rice'as ir Predragas Samardžiskis įpusėjus kėliniui sugrąžino pranašumą vilniečiams - 9:7. Likus žaisti dvi minutes D.Šalenga ir Simas Buterlevičius pataikė iš toli (15:11), tačiau per likusį laiką „Lietuvos rytas“ panaikino visą deficitą - 17:17.

Antrąjį kėlinį spurtu 5:0 pradėjo „Lietuvos ryto“ klubas (22:17), tačiau po Edgaro Želionio dvitaškio su pražanga sužaidus tris minutes komandas ir vėl skyrė vos du taškai - 25:23. Po keturių iš eilės Vilmanto Dilio taškų sostinės komandos persvara pasiekė septynis taškus (32:25), tačiau „Rūdupis“ atsakė atkarpa 6:0 ir po D.Šalengos dvitaškio skirtumas tapo minimalus - 32:31. Kėlinio pabaigoje vilniečių persvara šoktelėjo iki dviženklės (43:33), o įpusėjus mačui „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 44:34.

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje ne itin pasikeitė. Daugiausiai Gedimino Oreliko tikslių metimų dėka prieniškiams vis pavykdavo sumažinti atsilikimą, tačiau „Lietuvos rytas“ ir vėl susigrąžindavo dviženklį pranašumą. Likus žaisti keturias minutes po D.Šalengos dvitaškio skirtumas sumažėjo iki penkių taškų (49:54), o po Gintaro Kadžiulio metimo „Rūdupio“ deficitas dar labiau aptirpo - 51:54. Negana to, po G.Oreliko ir D.Šalengos tritaškių likus žaisti dvi minutes Virginijaus Šeškaus auklėtiniai vėl persvėrė rezultatą savo naudai - 59:56. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Prienų ekipos persvara pasiekė septynis taškus (63:56), o per likusį laiką vilniečiams pavyko tik minimaliai priartėti - 59:65.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus keturias minutes Lawrence'as Robertsas dvitaškiu su pražanga po ilgos pertraukos išvedė į priekį „Lietuvos rytą“ (71:70), tačiau Justas Sinica netrukus pataikė iš toli ir vėl sugrąžino pranašumą aikštės šeimininkams - 73:71. Likus žaisti keturias minutes D.Šalenga pataikė iš toli, du baudų metimus pridėjo G.Kadžiulis, vieną baudą pataikė J.Sinica ir „Rudupio“ komanda susigrąžino šešių taškų persvarą - 79:73. Prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei Renaldas Seibutis tolimu metimu bei L.Robertsas dvitaškiu su pražanga sumažino „Lietuvos ryto“ atsilikimą iki dviejų taškų (81:83), tačiau išsigelbėti vilniečiams nebepavyko.

„Rūdupis“: D.Šalenga 27 (tritaškiai 5/5), G.Orelikas 15, E.Želionis 10 (8 atk. kam.), J.Sinica 9, G.Kadžiulis 8 (6 rez. perd.), A.Juškevičius, A.Urbutis ir S.Buterlevičius - po 7

„Lietuvos rytas“: T.Rice'as 20 (dvitaškiai 6/15), R.Seibutis ir M.Ketelynas - po 14, L.Robertsas 11 (10 atk. kam.), A.Rašičius 8, V.Dilys, S.Babrauskas ir A.Jomantas - po 6, P.Samardžiskis 3.