„Aš jam pasakiau, kad jis turi kažką tarp kojų. Matosi. Jis mus išgelbėjo su tais fantastiškais metimais. Esu laimingas, kad komandoje turime tokį metiką. Jo rungtynės. Reikia pirkti tortą“, - apie fantastišką Utenos „Juventus“ legionieriaus Spencerio Butterfieldo žaidimą kalbėjo jo komandos draugas Rolandas Alijevas.

LKL čempionate sužibo nauja žvaigždė. Įspūdingų trečiadienio rungtynių Šiauliuose didvyriu tapo Utenos „Juventus“ legionierius Spenceris Butterfieldas, fantastišku dvigubu dubliu prisidėjęs prie savo komandos pergalės po pratęsimo 112:110.

„Kai ieškojome legionieriaus ir suradome Spencerį, iškart pasakiau – suradome amerikietišką Macijauską. Iki šiol jis neatsiskleidė, bet kai metė ir pataikė. Taip ir turėtų daryti metikai. Man patinka ir kaip kiti kovėsi. Utenos komanda – šaunuoliai“, - negailėjo gerų žodžių „Juventus“ strategas Antanas Sireika.

Per pirmą rungtynių pusę S. Butterfieldas pelnė 10 taškų, tačiau akis krypsta į kitą statistinį rodiklį. 191 cm ūgio gynėjas sugebėjo atsikovoti 7 kamuolius, o net 6 iš jų jis sugriebė puolime. Antroje žaidimo dalyje krepšininkas surengė tiesiog įspūdingą šou ir susitikimą baigė savo sąskaitoje turėdamas galingą dvigubą dublį – 34 taškai ir 18 atkovotų kamuolių. Iš viso jis surinko 43 naudingumo balus.

„Mačiau, kaip jis dirba treniruotėse. Mažesni žmonės turi grįžti ir imti atšokusius kamuolius. Šoklus ir staigus. Jo darbštumas pagirtinas. Reikia visiems dėl kamuolių kovoti, o ne tik dideliems“, - savo žaidimo filosofiją aiškino A. Sireika.

Iki mačo su „Šiauliais“ Butterfieldas vidutiniškai pelnydavo po 9 taškus, atkovodavo po 4,6 atšokusio kamuolio ir rinkdavo po 8 naudingumo balus.

Šio sezono efektyvumo rekordas iki šiol priklausė 35 naudingumo balus surinkusiam Prienų-Birštono „Vytauto“ puolėjui Vytautui Šulskiui.

Bendrame LKL naudingumo balų rekordų sąraše Butterfieldas dalinasi 51-66 vietomis. Pirmąją vietą, su 68 naudingumo balais, užima 3 krepšininkai – Gintaras Einikis (Kauno „Žalgiris“), Patrickas Jonesas bei Joey Vickery (abu Plungės „Olimpas“).

Surinkti daugiau nei 43 naudingumo balus nebuvo pavykę niekam nuo 2011–2012 metų sezono, kai „Šiaulių“ legionierius Denzelis Bowlesas surinko 44 naudingumo balus.

Butterfieldui šiuo metu priklauso dar du 2015–2016 metų „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato rekordai – įmestų taškų (34 tšk.) ir atkovotų kamuolių (18 atk. kam.).

„Paskutinę minutę sužaidėme taip, kaip neturėtume žaisti. Daug smulkmenų, kurios ir nulėmė varžovų grįžimą. Nebuvo ramaus gyvenimo. Sveikinu „Juventus“ – parodė charakterį. Padarėme klaidų. Tikriausiai aš padariau daugiausiai. Neparodžiau ir neišaiškinau. Tenka prisimti kaltę. Gaila prieš savo žiūrovus taip pralaimėti“, - kalbėjo "Šiaulių" treneris Gediminas Petrauskas.

Šiose rungtynėse užfiksuoti net keli šio sezono rekordai. Spenceris Butterfieldas pelnė daugiausiai taškų (34) ir atkovojo daugiausiai kamuolių (18) bei surinko daugiausiai naudingumo balų (43). Rolandas Alijevas atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 52 sekundes „Šiauliai“ pirmavo net 10 taškų skirtumu (93:83), tačiau tada savo žodį tarė visas rungtynes siaučiantis Spenceris Butterfieldas ir Rolandas Alijevas. Būtent po pastarojo metimo iš po krepšio likus žaisti 4 sekundes rezultatas tapo lygus (95:95), o iš viso ketvirtą kėlinį „Juventus“ laimėjo rezultatu 39:24 bei šio įspūdingo puolimo dėka komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.